Perşembe, 26 Mayıs 2022
.
.
Siyaset

Zeybek’ten Türkiye’de ilk olan Marmara Kadınlar Birliği’ne övgü: “Üreten kadınlar birlik olmalı”

Marmara Kadınlar Birliği Başkanı Nuket Özcan ve yönetim kurulu üyelerine konuk olan AK Parti MKYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, “Kadınlar üretkendir. Üreten kadınların birlik olması benim de hayalimdi. Gerçekleşmesinden büyük mutluluk duydum” dedi.

Tarih
Zeybek’ten Türkiye’de ilk olan Marmara Kadınlar Birliği’ne övgü: “Üreten kadınlar birlik olmalı”

RESMEN FAALİYETE GEÇTİ
Giyimden kozmetiğe, gıdadan eğitime birçok alanda faaliyet gösteren kadın girişimci kooperatiflerinin bir araya gelmesiyle oluşan ve Ticaret Bakanlığı destekli ilk kadın birliği olma özelliği taşıyan, ‘Marmara Kadınlar Birliği’nin kuruluşu için tüm hazırlıklar devam ediyor. İzmit Tarih Koridoru’na yaptığı yatırımlar ve sosyal sorumluluk projelerine desteğiyle bilinen iş insanı Nuket Özcan başkanlığında oluşan Marmara Kadınlar Birliği önceki gün AK Parti MKYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek’i ağırladı. Kuruluş aşamsında 8 ayrı kooperatifin yer aldığını ve il dışından da katılım talebi almaya başladıklarını belirten Marmara Kadınlar Birliği Başkanı Nuket Özcan, kooperatiflerin İzmit Tarih Koridoru’nda yer alacak olmasının ilgiyi daha da artırdığını belirtti. Marmara Kadınlar Birliği’ne üye koperatiflerin sadece yönetim kurullarının yüzün üzerinde kadını buluşturduğunu, ilerleyen süreçte çok daha fazla kadına üretim imkanı açmayı hedeflediklerini ifade eden Özcan, geniş tanıtım için geri sayımın sürdüğünü belirterek, Birliğin oluşmasına katkı sunan kadın girişimcilere teşekkür etti.
TARİH KORİDORU EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
AK Parti MKYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, kadın girşimcilere karşı her zaman pozitif ayrımcılık yaptığını belirterek şunları söyledi: “Kadın ister evde, ister iş hayatında olsun daima üretkendir. Yaşamın her alanında başarılıdır. Çağımızda sadece üretmek değil, bu ürünlerin markalaşması da önemli. Bu nedenle kadın birliği kurulması benim de hayalimdi. Kocaeli’de bunu gerçekleştirme cesareti gösteren Nuket Özcan ve ekibini kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum. İzmit Tarih Koridoru gibi bir değerin bu birlikle daha da canlanacağını ve değer kazanacağını; önemli bir misyona ev sahipliği yapacağına inanıyorum. İl dışından kooperatiflerin dikkatini şimdiden çekmiş olması bu çalışmaların ne kadar etkili olduğunun göstergesidir” dedi. Zeybek, programda kadın girişimcilerin sorularını da yanıtladı.

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE