Pazartesi, 25 Ocak 2021
.
.
Siyaset

Yıldızlı: İnadına çalışın gençler başaracaksınız

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı; “YKS ve LGS ile ilgili öğrencilerimiz lehine birçok önlem alınmış olmasına rağmen, sınav tarihi üzerinden moral bozucu açıklamalar haksızlıktır” diyenler için;…

Tarih
Yıldızlı: İnadına çalışın gençler başaracaksınız

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı; “YKS ve LGS ile ilgili öğrencilerimiz lehine birçok önlem alınmış olmasına rağmen, sınav tarihi üzerinden moral bozucu açıklamalar haksızlıktır” diyenler için; “ Elbette bir çift sözümüz var; Turizmi bile evlatlarımızın geleceğinden daha kıymetli görenler utanmadan; istikrarlı bir Türkiye'den bahsederek, hak aramayı, sahip çıkmayı 'bozgunculuk çıkarmak' olarak görüp, propaganda malzemesi yapıyor” dedi.

 

İl Başkanı Yıldızlı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“UTANMADAN PROPAGANDA MALZEMESİ YAPIYORLAR”

"18 yıldır kaos ve kargaşadan beslenen, genç işsizliğin her gün arttığı, atanamayan gençlerin intihar ettiği bir ülke yaratanlar alay edercesine; eğitim yuvalarını ticarethane olarak görüp, turizmi bile evlatlarımızın geleceğinden daha kıymetli görenler utanmadan; 'Müreffeh, istikrarlı, büyüyen bir Türkiye'den' bahsederek, hak aramayı, sahip çıkmayı 'bozgunculuk çıkarmak' olarak görüp, öğrencilerimizin gelecek kaygıları üzerinden siyasi rant devşirmeye çabaladığımızı ve siyaseten propaganda malzemesi yaptığımızı söylüyorlar"

 

“GENÇLER KİM YA DEDİĞİNİZ GENÇLERİN Mİ YANINDAYDINIZ?” 

"Şimdi bizler de; gençlerimizin moralini ve motivasyonunu bozmak pahasına bu konuların siyasete alet edilmesi doğru değildir. Kimse olmasa bile, bizler daima gençlerimizin yanındayız” diyenlere sormak isteriz; "Hangi gün gençlerin yanındaydınız? 'Kızlı erkekli gezmeyin!' denildiğin de mi? Çapulcu diye nitelendirildiklerinde mi? Üniversiteye hazırlandıklarında mı, mezun olduklarında mı? 4*4 moduna alıp mahvettiğiniz eğitim sisteminde bocaladıklarında mı? 18 yıldır yarattığınız o dar kalıba sığdırmaya çalıştığınız, güvenmediğiniz ama ihtiyaç duyulduğunuzda sadece teorik olarak ‘bugünümüz, yarınımız’ diye bas bas bağırdığınız, pratiğe gelindiğinde ise ‘Gençler kim ya” dediğiniz gençlerin mi yanındaydınız?”

 

"MADENDE ÇALIŞAN GENCİ TEKMELEDİNİZ”

 "Çocuklar yurtlarda istismara uğradığında "Bir kereden bir şey olmaz" diyerek yanlarındaydınız mesela, şort giydiği için saldırıya uğrayan genç kadın için; "Tahrik edici giyinmeseydi!" anlayışıyla bakarak destek oldunuz ona da. Madende çalışan genci tekmeletirken de oradaydınız, en hafif eleştirisini bile hakaretten saydığınız  gençlerin tutuklanmasına göz yumarken de. "Ateşim var, başım ağrıyor" gibi küçük bahanelerinizle, bayramlarına bile gitmeyerek yanlarındaydınız değil mi?" dedi.

 

"GENÇLERİN DEĞİL KOLTUKLARINIZIN PEŞİNDESİNİZ”

"Bugün de krizi kalkan yaparak siyaset yapan sizler, görüyoruz ki yine gençlerin değil, koltuklarınızın ikbali peşindesiniz. Ama bizler, evlatlarımızın geleceği tek adamın dudağından çıkan iki cümle ile ipotek altına alınırken elbette hak arayacak ve elbette susmayacağız. Çocuklarımızı değil de gelecek turistleri düşünenler, bir kuşağı feda etmeyi göze alanların karşınızda dimdik durmak bizim görevimizdir"

 

“SEVGİLİ GENÇLER İNADINA ÇALIŞIN BAŞARACAKSINIZ”

"Kararlı bir şekilde çalışın. İnadına çalışın. İnadına başarılı olun, mücadele edin sevgili gençler. Bu vatan gençlerin elinde yükselmiş unutmayın" şeklinde konuşan Yıldızlı; "Önünüze hangi engeller konulursa konulsun engelleri aşmasını bilin. Çanakkale'de 15'lilerin azmi ve kararlılığı ile...Haksızlık mı yaptılar, haksızlığı yeneceksiniz, başaracaksınız. Ne yaparlarsa yapsınlar sınavda başarılı olma kararlılığınızı her ortamda gösterin. Hepinize tüm kalbimizle güveniyor ve inanıyoruz"

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE