Pazar, 19 Eylül 2021
.
.
adscode
Siyaset Güncel

Mutlu: “Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz”

Saadet Partisi Kocaeli Kadın Kolları, kısıtlılığın kalktığı ilk gün Kocaeli İl Divan Toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, “Çok kısa zamanda müreffeh bir toplumu, evlatlarımızın iş bulabileceği, geleceğe güvenle bakabileceğimiz, ahlaki çürümenin azaldığı bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Tarih
Mutlu: “Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz”

 

Saadet Partisi Kocaeli Kadın Kolları, ilk vakanın açıklandığı 11 Mart 2020’den itibaren salgın kısıtlılığı şartları sebebiyle 16 aydır çevrimiçi ortamda gerçekleştirdiği aylık Divan Toplantılarını, kısıtlılığın kalktığı ilk gün il, ilçe, mahalle teşkilatlarının katılımıyla İzmit Luxor Garden Hotel’de gerçekleştirdi. Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu’nun da katıldığı toplantının açılış konuşmasını İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Şengün yaptı. Şengün’ün ardından konuşan İl Başkanı Zafer Mutlu, “Bütün derdimiz adaletin, liyakatin esas alındığı, kardeşliğin, barışın, sevginin hakim olduğu bir ülke, bir dünya oluşturmak. Tüm bu çalışmaları, bu inançla yapıyoruz. Çok kısa zamanda müreffeh bir toplumu, evlatlarımızın iş bulabileceği, geleceğe güvenle bakabileceğimiz, ahlaki çürümenin azaldığı bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

 

“SAHAYA İNİYORUZ”
Şengün, toplantıda yaptığı açıklamada, “Küresel olarak yaşanan salgın şartları, çalışmalarımızın şeklini nispeten değiştirmiş, aksatmış olsa da, ne durdurdu, ne de öneminden bir şey kaybettirdi. İçinde bulunduğumuz şartların elverdiği nispette teşkilatlarımızın dinamikliğini sağlamayı, şartların avantajlarını kullanarak halkımızla iletişimimize devam ettik. Şimdi salgın ve şartları bitiyor. Sahaya iniyoruz. Kepenkler kapandı, bunalımlar, intiharlar yaşandı. Ekonomi sorunu, salgın sürecinde kendisini en ağır hissettiren konu oldu. Ehliyet ve liyakatin esas alınmadığı bir yönetim anlayışının doğal sonucu olarak; kepenkler kapandı, bunalımlar, intiharlar yaşandı” ifadelerini kullandı.

“DEVLETİN DİNİ ADALETTİR”

Şengün’ün ardından konuşan Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu ise, “Bir idareciden beklenen devleti adaletle yönetmesidir. Devletin dini adalettir dedi. Ülke yönetimini teslim edeceğimiz insanlarda; hizmette herkese adil davranmak, yolsuzlukla mücadele etmek, ülke kaynaklarını en hassas şekilde kullanmak, atamalarda liyakati esas almak, mütevazi yaşamak özelliklerini aradığımızda felaha ereceğimize inanıyoruz. Hangi görüşten olursa olsun, hangi yaşam şeklini benimsemiş olursa olsun, başka insanların hakkına hukukuna tecavüz etmedikçe, herkese eşit davranan, hakkı hukuku gözeten bir anlayış istiyoruz biz. Kamu kaynaklarının doğru kullanılmasını istiyoruz.

 

“TÜRKİYE’Yİ BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”      

Türkiye’nin zenginlikleri bunların dahi bitiremeyeceği kadar çok.. Jeopolitik olarak çok önemli bir konumda olan ülkemiz, çok kısa bir zamanda toparlanır. Yeter ki adil idarecilerin yönetiminde olsun. Ve bütün dünya da bilsin ki, Türkiye’nin yöneticilerinde artık adil insanlar var.  Bütün derdimiz adaletin, liyakatin esas alındığı, kardeşliğin, barışın, sevginin hakim olduğu bir ülke, bir dünya oluşturmak. Tüm bu çalışmaları, bu inançla yapıyoruz. Çok kısa zamanda müreffeh bir toplumu, evlatlarımızın iş bulabileceği, geleceğe güvenle bakabileceğimiz, ahlaki çürümenin azaldığı bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Dilara POLAT

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE