Pazartesi, 21 Haziran 2021
.
.
Siyaset

Kocaeli Milletvekili Akar Önerge Sundu

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, yeni meclis sistemini eleştirerek bakanların soru önergelerine cevap vermediğini dile getirdi. Akar, Kuzey Marmara Otoyolu hakkında bakanlığa sunduğu soru önergesine…

Tarih
Kocaeli Milletvekili Akar Önerge Sundu

Kuzey Marmara Otoyolu hakkında ulaştırma bakanlığına Kamulaştırmalarda yaşanan sıkıntılar neticesinde vatandaşların mahkeme sürecine gittiğine dikkat çekerek bu güne kadar kamulaştırmalardan kaç kişiye ödeme yapıldığını sordu.  

İŞTE AKAR'IN ÖNERGESİ

 

"Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına

Aşağıdaki sorularımın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit TURHAN tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla barz ederim.


Kuzey Marmara Otoyolu çalışmalarının yüzde 85’i tamamlanırken yapılan Kamulaştırmalar da sorunlar yaşanmakta ve vatandaşlar kamulaştırmalar sonrası haklarını alamayarak konuyu yargıya intikal ettirmektedir. Davaların açıldığı mahkemelerin kesin süreler vermesine rağmen Karayolları Genel Müdürlüğünün bu bedelleri ödemediği görülmektedir. Kocaeli’de kamulaştırılan bölgeler şöyledir; Gebze (Kadıllı, Cumaköy, Denizli, Tavşanlı, Muallim, Köseler, Demirciler, Yağcılar Mahalleleri),  Dilovası (Tepecik Mahallesi), Körfez (Sevindlikli, Şemsettin, Karayakuplu, Sipahiler, Himmetli Mahalleleri), Derince (Toylar, Kaşıkçı Mahalleleri),  İzmit (Çayırköy, Deretepe, Durhasan Mahalelleri), İzmit (Eseler, Bayraktar, Gedikli Karaabdulbaki, Sarakpınar, Süleymaniye, Akmeşe Mahalleleri) Kartepe (Uzunbey, Şuyu Uzunbey Mahalleleri). Buna göre;  Yukarıda özetle belirtmiş olduğum bu bölgelerdeki toplam kamulaştırma bedeli nedir? Şimdiye kadar bu bedelin ne kadarı ödenmiştir? Ödenmeyen bedeller için faiz işletilmekte midir? Bugüne kadar yapılan kamulaştırmalar da kaç kişiye ödeme yapılması gerekmiştir? Kaç kişiye bu ödemeler yapılmıştır? Kaç vatandaşımıza ödemeler yapılmamıştır? Bu ödemeler için öngörülen bir tarih var mıdır? Neden bugüne kadar vatandaşlarımız Karayolları ve Bakanlığınızca mağdur edilmiştir?."

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE