Salı, 29 Eylül 2020
.
29
Kocaeli
.
Siyaset

İzmit’te Sokak Hayvanları Sahipsiz Mi Kalacak?

İzmit’in dört bir yanında mağdur hayvanlar için seferber olan Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği hayvanlara yaptığı yardımlara kimsenin destek olmamasından ötürü zor günler geçiriyor.

Tarih
İzmit’te Sokak Hayvanları Sahipsiz Mi Kalacak?

 ARTIK İHBAR ALMAYACAKLAR

 

1994 yılında İzmit’te kurulan ve kısa adı KOHAYDER olan Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği mağdur olan sokak hayvanlarına destek olmak adına çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu bağlamda İzmit’te bulunan yaralanmış ya da zarar görmüş kedi ve köpekler için çalışmalar yapan dernek geçtiğimiz aylarda sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada borçlarından ötürü artık ihbar almayacağını belirtmişti.

 

50 BİN TL’Yİ AŞAN BORÇ

 

İzmit ve İstanbul’da çeşitli veterinerlere 50 bin TL’yi aşkın borcu bulunan köklü dernek Facebook üzerinden yaptığı açıklamada “Neredeyse her gün onlarca ihbar alıyoruz ve veteriner kliniklerine sürekli hayvan aldırıyoruz. Buraya yansıtmadığımız, ilanını girmediğimiz daha birçok can tedavi ettiriyoruz. Ama maalesef artık dayanma gücümüz kalmadı. Devlet ya da belediyelerden gelen bir yardım yok, güçlü sponsorlar bulamıyoruz.” paylaşımını  yaptı.

 

VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ KURULAMAMIŞTI

 

 

Paylaşımın devamında ise, “Borçlarımızı hafifletebilirsek, kaynak bulabilirsek, seve seve canlarımızı kurtarmaya devam edebileceğiz” ifadelerine yer verilmişti. Geçtiğimiz aylarda İzmit Belediyesi tarafından hem Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yükünü hafifletmek hem de daha çok sokak hayvanına yardım etmek adına  Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün kurulması talep edilmişti. Tartışmaya neden olan kanun tasarısı AKP’li meclis üyelerinin oyları ile reddedilmişti.

 

İzmit’te hayvan haklarını savunan derneklerin yaşanan ekonomik kriz ve artan hayvan sayısından ötürü her geçen gün kapanmanın eşiğine gelmesi yaşanılacak daha büyük felaketlere davetiye çıkartıyor.

 

 

EKRAN GÖRÜNTÜSÜ

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE