Pazar, 29 Kasım 2020
.
29
Kocaeli
.
Siyaset

İzmit’te kimse maskesiz kalmayacak

Corona virüsle mücadelede ilk günden beri canla başla çalışan İzmit Belediyesi, dikimevine alınan yeni cihazlarla beraber maske üretimini arttıracak. Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet yaptığı…

Tarih
İzmit’te kimse maskesiz kalmayacak

İzmit Belediye Başkanı  Fatma Kaplan Hürriyet 30 bin adet üretimi yapılacak maskelerin arttırdıklarını başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm esnafa, taksi duraklarına ve evlere dağıtılacağını duyurdu.

 

YENİ CİHAZLARLA 30 BİN MASKE ÜRETİMİ

İzmit Belediyesi Dikimevine getirilen maske kesme makinelerini yerinde inceleyerek açıklama yapan Başkan Hürriyet; “Gönüllü kadın arkadaşlarımızın desteğiyle de birlikte günde ciddi sayıda maske üretiyorduk. Geldiğimiz noktada vatandaşımızın ihtiyacı daha da çoğaldı. Biz de yeni makineler elde ederek kapasitemizi arttırdık. Üretimi belediye olarak yaptığımız için maliyetleri de yarı yarıya düşürmüş olduk. Bu makinelerle birlikte maske ihtiyacı noktasında günlük 30 bin maske üretmeye başlayacağız” dedi.

 

“DAĞITIMLARI DAHA DA ARTTIRACAĞIZ”

Sözlerinin devamında Başkan Hürriyet; “Pazartesi gününden itibaren esnaflarımıza ve tüm vatandaşlarımıza dağıtmaya başlayacağız. Önce esnaflarımıza tek tek ulaştıracağız. Ardından ciddi bir ekip kurarak evlere maskeleri ulaştırmaya gayret edeceğiz. Bu dönemde maske çok ama çok önemli ve vatandaşımızın maskesiz kalmasını istemiyoruz. Pazarlarda, toplu alışveriş mekanlarında ve bazı bölgelerde dağıtımlarımız sürüyordu. Şimdi bu dağıtımları daha da yoğunlaştırıp arttıracağız” şeklinde konuştu.

 

“ÜRETEN BİR BELEDİYEYİZ”

Maske konusunda kimsenin kaygılanmaması gerektiğine dikkat çeken Başkan Hürriyet, “İzmit Belediyesi olarak üreten bir belediye olmaya gayret ediyoruz. Sürekli üretimimizi arttırıyoruz. Bu noktada dayanışma örneği gösteren bizlere destek olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle aynı zamanda kadın kooperatifimizin ileride geliştirerek kullanacağı dikimevini de güçlendirmiş olduk. Bu noktada bu süreçte destek veren kadın arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE