Cuma, 23 Ekim 2020
.
29
Kocaeli
.
Siyaset

İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir’den 23 Nisan mesajı

İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kaymakam Cinbir mesajında; “;Aydınlık geleceğimizin mimarları ve sahipleri çocuklarımız başta…

Tarih
İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir’den 23 Nisan mesajı

Kaymakam Cinbir mesajında şu ifadelere yer verdi:

“HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR”

Sevgili İzmitliler, Değerli Dostlar; “Vatanımızın dört bir yanının işgal edildiği, milletimizin yok edilmeye çalışıldığı bir dönemde, "Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir " anlayışıyla kurtuluş mücadelesini başlatan Aziz Milletimiz, tüm imkansızlıklara rağmen, dünyada eşine ender rastlanan bir kahramanlık destanı yazarak, bu mücadeleyi zaferle sonuçlandırmıştır. Bu zorlu ve çetin süreçte, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kurtuluş Savaşının karargâhı olmuştur.

 

“GELECEĞİMİZİN TEMİNATI ÇOCUKLARIMIZ”

Açlığın ve savaşın olmadığı bir dünyada yaşamak çocuklarımızın en temel hakkıdır. Bütün çocukların mutlu olduğu, hayallerini ve hedeflerini gerçekleştirebildikleri bir dünyayı kurabilmek mümkündür. Tüm dünya çocuklarına huzurlu, müreffeh ve aydınlık bir gelecek hazırlamak için çalışmak hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu anlamlı günde, geçmişten devraldığımız sorumluluklarımızın bilinciyle, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizden aldığımız ilhamla; Atatürk'ün milletimize hedef olarak gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma amacını gerçekleştirerek, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha büyük, daha güçlü, daha da zengin bir Türkiye'de yaşamalarını sağlamaya yönelik  kararlılığımızı bir kez daha tekrarlıyoruz.

 

“ATATÜRKÜMÜZÜ VE SİLAH ARKADAŞLARINI RAHMETLE ANIYORUM”

"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. " diyerek her bir karışını mübarek kanlarıyla sulayarak bu toprakları bize vatan yapanları, Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk Başkanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere onun silah arkadaşlarını, Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.

 

“AZİZ MİLLETİMİZİN 23 NİSAN’INI KUTLUYORUM”

İstiklalimizin sembolü ve millet iradesinin tecelligâhı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100.Yıldönümünde; ülkemizdeki birlik ve beraberliğin güçlenerek devamına vesile olması temennisiyle; aydınlık geleceğimizin mimarları ve sahipleri çocuklarımız başta olmak üzere Aziz Milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” ded

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE