Cuma, 23 Ekim 2020
.
29
Kocaeli
.
Siyaset

İŞE GELMEYENE MAAŞ ÖDEYECEK KADAR ZENGİN DEĞİLİZ

İzmit Belediye Meclis Üyesi Süleyman Şen, İbrahim Efe’nin kart basmadan maaş aldığı gerekçesiyle işten çıkarılması konusu ile ilgili basın açıklaması yaparak Hürriyet’e desteğini yineledi.

Tarih
İŞE GELMEYENE MAAŞ ÖDEYECEK KADAR ZENGİN DEĞİLİZ

PARTİ VE MEVKİ AYIRMAKSIZIN

 

Geçtiğimiz 20 yılda İzmit’in Hacı Hasan Mahallesi’nde muhtarlık görevi yapan ve aynı zamanda 8 sene boyunca Türkiye Muhtarlar Derneği İzmit Şube Başkanlığı yapan Süleymen Şen 29 Mart seçimlerinde CHP’den İzmit Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmişti. İzmitliler tarafından objektifliği ile bilinen Şen yaptığı açıklamada,” İbrahim Efe isminden bağımsız olarak şu da unutulmamalıdır ki; Türkiye Cumhuriyeti insanlara iş yerlerine gelmeden, mesailerini tamamlamadan maaş ödeyebilecek kadar zengin değildir. Başkan Fatma Kaplan Hürriyet en yakın çalışma arkadaşlarına kadar parti ve mevkii ayırmaksızın herkesin görüşlerini önemseyerek dinleyip; değerlendiren bir anlayışla, kentimize faydalı olmaya çalışmaktadır” diye konuştu.HALKIMIZIN DA ONAYIYLA

 

Şen yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi,” Bilindiği üzere 1994-2014 yılları arasında 20 yıl boyunca yerine getirdiğim Hacı Hasan Mahallesi Muhtarlığı’nın yanı sıra 8 sene Türkiye Muhtarlar Derneği İzmit Şube Başkanlığı da yaptım. Halen 2006 yılında kurucusu olduğum Kocaeli Muhtarlar Derneği’nde başkanlık görevini yerine getirmekteyim. 30 Mart 2019 tarihinde yapılan mahalli seçimlerinde, Cumhuriyet Halk Partisinin takdiri ve halkımızın da onayıyla; Cumhuriyet Halk Partisi İzmit Belediye Meclis Üyesi olarak seçildim. Geçmişte yaptığım görevler neticesinde de Muhtarlar Masası Koordinatörlüğü görevine uygun görülerek, bu göreve atandım.”

 

SEÇİMDEN 3 GÜN SONRA İŞTEN ATILDIM

 

Konuyu İbrahim Efe’ye getiren Şen,”  İbrahim Efe hakkında yetkililerin kararı ne olursa olsun; kendisi başkanlığını yaptığı sivil toplum örgütünün üyeleri tarafından seçilmiş başkandır ve belediyede çalışıp çalışmaması onun ilgili sivil toplum örgütündeki konumunu değiştirmez. Kendisi hala Tavşantepe Muhtarı ve Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi Başkanıdır. Unutmadan belirtmek gerekir ki; 2004 yılında Saraybahçe Belediyesi’ne o dönem yeni seçilen yönetiminin mazbatasını aldıktan 3 gün sonra, 18 yıl boyunca çalıştığım belediyeden tazminatsız işten atılmış; uğradığı haksızlığa karşı hukuk mücadelesi verip kazanmış biri olduğum unutulmamalıdır. Partimizin ve başkanımızın görüş ve direktiflerince oluşan yönetim anlayışımızda “İşini yapan ve bankamatikçi olmayan” hiçbir personelin hangi partiyi benimsediğinin bir önemi yoktur. Çünkü̈ bizler için insanların ekmeği partiler arası bir hesaplaşmanın konusu olamaz” şeklinde konuştu.

 

 HÜRRİYET ROZETİNİ ÇIKARMIŞ BİRİSİDİR

 

Sözlerine devam eden Muhtar Şen," İbrahim Efe isminden bağımsız olarak şu da unutulmamalıdır ki; Türkiye Cumhuriyeti insanlara iş yerlerine gelmeden, mesailerini tamamlamadan maaş ödeyebilecek kadar zengin değildir. Milyonlarca kayıtlı işsizi olan ülkemizde; toplumun devlet kurumlarına güveni her şeyin önündedir. Tekrar söylüyorum ki bu görüşüm İbrahim Efe ile alakalı değil genel bir hassasiyetten ileri gelmektir. Belediye Başkanımız Sayın Fatma Hürriyet Kaplan seçildiği günden itibaren parti rozetini çıkarmış; belediyenin en küçük biriminde çalışan arkadaşlarımızdan en yakın çalışma arkadaşlarına kadar parti ve mevkii ayırmaksızın herkesin görüşlerini önemseyerek dinleyip; değerlendiren bir anlayışla, kentimize faydalı olmaya çalışmaktadır” dedi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE