Pazartesi, 25 Ocak 2021
.
.
Siyaset

İBRAHİM EFE BÜYÜKŞEHİR'DEN GARANTİ Mİ ALDI?

Bilmiyoruz sizlerde farkın mısınız ama son zamanlarda bir takım odaklardan oldukça fazla suni gündem yaratılmaya başladı..

Tarih
İBRAHİM EFE BÜYÜKŞEHİR'DEN GARANTİ Mİ ALDI?

Aslında genel akışı içerisinde ilerleyen konular ne oluyorsa birileri tarafından köpürtülüyor, gündemmiş gibi yapılıyor.

 

Mesela birkaç gündür kentimiz gündemini meşgul eden olayların başında İbrahim Efe konusu geliyor.

 

Tavşantepe Mahallesi Muhtarı olan ve aynı zaman İzmit Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü’nde işçi olarak çalışan İbrahim Efe’nin işten çıkartılması konusu hak etmediği kadar değer görüyor diyebiliriz.

 

Madem konu böyle lastik gibi uzatılıyor o zaman İbrahim Efe mevzusu ile ilgili bizim de bildiklerimizi söylememiz gerekir diye düşünüyoruz. Çünkü kendisi ile ilgili aldığımız duyumlar tabir yerindeyse dudak uçuklatacak cinsten.

 

Fatma Kaplan Hürriyet İzmit Belediye Başkanı olduktan sonra belediye bünyesinde görev yapan tüm personelin iş akışının incelendiğini belirtmişti. Geçmiş dönemlerde yapılan gereksiz harcamalar, TÜGVA gibi derneklere verilen imtiyazları Fatma Hanım’ın ağzından teker teker duyduk.

2000 yılında Bekirpaşa Belediyesi’nde işe giren İbrahim Efe 2009 yılında İzmit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nde kadrolu işçi statüsüne geçmişti.

 

Bize sorarsanız etik değil ama diyelim ki bir muhtarın hem muhtarlık yapıp hem de belediye personeli olması normal.

 

Peki, işe gitmiyor olması normal mi?

 

Şimdi bu olaya baktığınızda işin içinden güzel kokular gelmediğini görmemek için kör olmak gerekiyor.

Bize biraz iyi yere dükkân açılmış gibi geldi…

 

İbrahim Bey 2000 yılında işe başlamış. 2009 yılına kadar belediyedeki işine gitti mi gitmedi mi herhangi bir bilgi yok. İşin ilginç tarafı bu bilgi Belediye’de bile yok. Ancak 2009 yılında kart okuma sisteminin kurulmasıyla birlikte belediyedeki işine hiç gitmediğini biliyoruz.

 

Kapısından girmediğiniz belediyeden aylık 3925 TL maaş alacaksınız, bir de hiç gitmediğiniz işle ilgili 400 TL’de ikramiye verecekler size. Bir de üstüne 2000 küsur TL muhtarlık maaşı.

 

Ne güzel İstanbul demezler mi adama?

 

Her ay 6-7 bin TL parayı doğrultup bir de işe gitmiyor olmak dünyaca ünlü markaların CEO’larına bile nasip olmuyor.

 

Yoksa devletin parası mı deniz?

 

Ya da İbrahim Bey’in bizim bilmediğimiz, kimseye nasip olmayan bir uzmanlığı mı var?

 

Varsa bu uzmanlığıyla çok daha iyi paralar kazananacaktır zaten. İnsanlar asgari ücretle sürünürken, gitmediği işten tomarla para kazanmak her şeyden önce haramdır

Tabi olay bunlarla kalsa yine iyi!

 

Başta bahsettiğimiz dudak uçuklatan iddiaya şimdi gelelim ve soralım…

Aldığımız duyumlara göre İbrahim Efe’ye büyükşehir kanallarından sen gereğini yap, iş konusunu biz halledeceğiz denmiş.

 

Edinilen bilgi ve iddialara göre soruşturma açıldığında dahi işe gelmeyen İbrahim Efe’nin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden destek aldığı bu durumla birlikte kendisine soruşturma açılmasına rağmen bile işe gitmeyecek kadar rahat olmasının sebebinin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olduğu iddia ediliyor.

Yani işten çıkarılmasıyla ilgili İzmit Belediyesi ve dolayısıyla Fatma Kaplan Hürriyet’le bir tartışma yaratarak gereğini yapmış olacak, sonra da görevini tamamlayarak Büyükşehir Belediyesi bünyesinde işe başlayacakmış İbrahim Efe.

 

Şimdi soruyoruz Büyükşehir Belediyesi’ne;

 

İbrahim Efe’ye işe gitmediği için işten çıkarılmasıyla ilgili, Fatma Hanım’a yapılan karalama kampanyasındaki görevini tamamladıktan sonra Büyükşehir bünyesinde iş sözü verildi mi?

Büyükşehir Belediyemiz bu soruya cevap vermeyecektir ama ilerleyen günlerde biz bu sorunun cevabını alacağız diye tahmin ediyoruz!

 

Bekleyip göreceğiz!

 

 

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE