Salı, 13 Nisan 2021
.
.
Siyaset

Hürriyet: Tüm ekiplerimiz halkımızın hizmetinde

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet,sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla, sokağa çıkma yasağı sebebiyle İzmit halkının mağduriyet yaşamaması için tüm ekiplerin görev başında olduğunu…

Tarih
Hürriyet: Tüm ekiplerimiz halkımızın hizmetinde

Corona virüs salgını nedeniyle dün akşam saatlerinde İçişleri Bakanlığı tarafından alınan ve 11-12 Nisan tarihlerini kapsayan sokağa çıkma yasağıyla birlikte İzmit Belediyesi faaliyetlerini daha da arttırdı. Corona virüsle mücadele kapsamında ilk günden beri yoğun mücadele başlatan Başkan Hürriyet, yasağın başlamasıyla beraber adeta seferberlik ilan etti. İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, sabahın ilk ışıklarına kadarçalışmalarına devam etti. 

 

Hürriyet açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

 

"BÜTÜN BİRİMLER VATANDAŞIN HİZMETİNDE"

Pazar alanları, çöp konteynırları, parklar, sokaklar, kamuya açık alanlar, otobüs durakları gibi kentin birçok noktasında yapılan işlemler sokağa çıkma yasağının sürdüğü 2 gün boyunca devam ettirilecek. Dezenfekte işlemlerinin yanı sıra İzmit Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından salgın sebebiyle sokağa çıkamayan vatandaşların talepleri üzerine yapılan zorunlu ihtiyaçlara yönelik alışveriş, maaş çekme, ilaç temini ve erzak teslimleri de sürüyor. İzmit Belediyesi’ne ulaşan vatandaşların zorunlu ihtiyaçları zabıta ekipleri tarafından evlerine teslim edilmeye devam ediyor.

 

"SOKAKTAKİ DOSTLARIMIZI DA UNUTMADIK"

 İzmit Belediyesi, koronavirüs salgını sebebiyle evlerinden çıkamayan insan dostlarından aldıkları yardım miktarı azalan sokak hayvanları da unutulmadı. Zabıta ekipleri tarafından kentin farklı noktalarındaki sokaktaki dostlarımıza yardım eli uzatıldı. Sokağa çıkma yasağıyla yiyecek bulmaları zorlaşan sokak hayvanlarına zabıta ekipleri hem su ve mama verdi, hem de oyunlar oynadı. Özellikle yavruların, kendilerine yemek getiren zabıta ekiplerine gösterdiği sevecenlik bu zor günlerde kalpleri ısıttı.

 

"BİZE ULAŞIN"

 Tüm kent sakinlerine çağrıda bulunan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Sokağa çıkma yasağını kapsayan Cumartesi ve Pazar günleri zabıta ekiplerimiz vatandaşlarımızın emrinde olacak. Temizlik işleri çalışanlarımız çöp toplama işlemlerine devam edecek. Süpürgecilerimiz sorumluluk alanlarını temizledikten sonra paydos edecekler. Sosyal destek ekiplerimiz acil ihtiyaca karşılık çalışmalarına devam ediyor. Her zaman sizlere yardımcı olmak için çalışıyor olacağız. Acil ve zorunlu ihtiyaçlarınız olması halinde 0262 318 00 00 numaralı telefon hattımızdan arayarakya da0532 166 41 41 numaralı whatsapp hattımızdan mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz."

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE