Çarşamba, 27 Ocak 2021
.
.
Siyaset

HÜRRİYET: KONGREDE TARAFSIZ KALACAĞIM

Kentimizin saygın gazetelerinden biri olan Özgür Kocaeli'nin yayınladığı habere göre İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Cumartesi günü gerçekleşecek olan CHP İzmit İlçe Kongresi'nde tarafsız…

Tarih
HÜRRİYET: KONGREDE TARAFSIZ KALACAĞIM

 

 

 

Cumartesi günü gerçekleşecek olan CHP İzmit İlçe Örgütü'nün 5'inci Olağan Kongresi öncesinde İzmit Beldiye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in hangi adaydan taraf olacağı konuşuluyordu. Özgür Kocaeli'ye verdiği beyanatta tarafsız olacağını açıklayan Başkan Hürriyet;" Ben yakından tanıdığım- sevdiğim iki adaya da yürekten başarılar diliyorum. Ama hiçbir adayın taraftarları benim üzerimden delegeye destek mesajı vermesin. Çünkü taraf değilim.” diye konuştu. 

 

İşte Özgür Kocaeli'nin Haberi;

 

EN HEYECANLI KONGRE

 

CHP’nin en kritik ilçe kongresine 48 saatten az kaldı. CHP İzmit İlçe kongresinde mevcut başkan Hakan Çakar ile Gökhan Ercan yarışacak. 400 mahalle delegesi ile birlikte 17 yönetim kurulu üyesinin ve belediye başkanının oy kullanma hakkı bulunan kongrede ilçe başkanı ve 16 yönetim kurulu üyeleri ile birlikte 149 il delegesi de seçilecek. İzmit kongresi sonuçları il başkanının kim olacağı konusunda da belirleyici olacak. Bu nedenle CHP kulislerinde heyecan en üst noktada…

 

GAZETEMİZE AÇIKLADI

 

CHP’de heyecan ile birlikte inanılmaz bir dedikodu trafiği ve iddialar da var. İddialardan biri de İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in kimi destekleyeceği konusunda. Son günlerde Hürriyet’in adaylardan birine destek verdiği ile ilgili çok fazla dedikodu üretiliyor. Bununla ilgili görüşlerini Hürriyet gazetemize açıkladı.

 

KİMİ KİME TERCİH EDEYİM?

 

İl dışında bulunan Hürriyet, çok sayıda telefon aldığını ve herkese aynı netlikte ifade ettiğini belirterek kongre ile ilgili düşüncelerini kararlılıkla ifade etti:

“Partimizde kongreler her zaman heyecanlı olmuştur. Partimizi diri tutar. İzmit İlçe kongresinin de örgütümüze hareket getireceğine ve güç katacağına yürekten inanıyorum. Görünen iki adaylı kongre olacak. Hem Hakan Çakar’ı hem de Gökhan Ercan’ı yakından tanıyorum. Her iki adaya destekleyen çok sayıda arkadaşım var. Kimi kime tercih edeceğim?”

 

PROJELERE ODAKLANMALIYIZ

 

“Biliyorsunuz ben milletvekili iken de örgüt seçimlerine müdahale etmemiştim. Üstelik partimizin genel merkezi bir karar alarak belediye başkanlarının örgüt seçimlerine karışmaması gerektiğini açıkladı. Üstelik biz İzmit’te zor bir görevi ifa ediyoruz. 15 yıl aradan sonra İzmit’te tekrar aldığımız bayrağı tekrar daha yukarılara dikmek istiyoruz. Bakın projelere başladık. Biz belediye kanadı olarak projelere odaklanmalıyız. Dört yıl sonra Büyükşehir’i de alabilmek için yapacaklarımıza odaklanmalıyız.”

 

KESİNLİKLE TARAF DEĞİLİM

 

“Tüm bunların ışığında son kez söylüyorum. Kesinlikle taraf değilim. Taraf olmamız demek. Partimiz içinde kırgınlıklar ve küskünlüklerin ortayla çıkması demek. Buna da müsaade edemeyiz. Ben yakından tanıdığım- sevdiğim iki adaya da yürekten başarılar diliyorum. Ama hiçbir adayın taraftarları benim üzerimden delegeye destek mesajı vermesin. Çünkü taraf değilim.”

 

Kaynak: Özgür Kocaeli ( http://www.ozgurkocaeli.com.tr/hurriyet-izmit-kongresiyle-ilgili-son-kararini-acikladi-394453h.htm ) 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE