Cumartesi, 31 Ekim 2020
.
29
Kocaeli
.
Siyaset

Hürriyet: Bu kenti hep birlikte büyüteceğiz

“Üreten Belediyeyiz” sloganıyla hareket eden İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, projelerine bir yenisini daha ekledi. Ziraat Odaları, üretici birlikleri ve STK temsilcileriyle bir araya…

Tarih
Hürriyet: Bu kenti hep birlikte büyüteceğiz

 

“Üreten Belediyeyiz” sloganıyla hareket eden İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, projelerine bir yenisini daha ekledi. Ziraat Odaları, üretici birlikleri ve STK temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Hürriyet; “Halk Market çalışmalarını hayata geçireceğiz” dedi.

 

HALK MARKET İÇİN BİRLİK OLDULAR

Üreticiyle tüketiciyi ilk elden buluşturacak olan Halk Market projesi toplantısına Başkan Hürriyet’in yanı sıra  Ziraat Odaları, üretici birlikleri ve ilgili STK temsilcileriyle bir araya geldi İzmit Belediyesi Makam Toplantı Salonundaki Halk Market buluşmasına, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu, Destek Hizmetleri Müdürü Şevket Verit, Mali Hizmetler Müdürü Seyhan Özcan, Bekaş yönetiminden Rakıf Yel, Kaan Dilmen, Bülent Afacan, İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özgür Yılmaz, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemil Gülfen ve Ziraat Mühendisi Pınar Atabay katıldı.  

 

“ÖNCELİĞİMİZ ÜRETİCİYE DESTEK”

Toplantıda üreticilerin projeye dair düşünce ve önerilerini dinleyen Başkan Hürriyet, projenin İzmit Belediyesi ile üreticiler, STK’lar ve Odaların ortak projesi olduğunu ifade ederek; “Önceliğimiz üreticiyi desteklemek ve bunun yanında, aracılar olmadan, üreticiden direkt tüketiciye doğal ürünleri ulaştırarak, tüketiciye de doğal ürünleri, daha uygun fiyatlarda sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

 

“BU KENTİ HEP BİRLİKTE BÜYÜTECEĞİZ”

Hazırlık çalışmalarını hızlandırdıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Hürriyet; “Halk Market projesini yakın zamanda hayata geçireceğiz. Daha önce tuttuğumuz yerlerle ilgili de hazırlık çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Halk Market çalışmasını STK’lar, Oda ve üretici birlikleriyle yakın zamanda hayata geçireceğiz. İzmit’te üretim ve dayanışmayı hakim kılacak çalışmalarla bu kenti hep birlikte büyüteceğiz” şeklinde konuştu.

mrkt

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE