Perşembe, 26 Mayıs 2022
.
.
Siyaset

Hürriyet: Beton belediyecilik değil sosyal belediyecilik

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet Tele1’de sunucu Tulühan Tekelioğlu’nun canlı yayın konuğu oldu. Tekelioğlu’nun sorularını yanıtlayan Hürriyet kadın belediye başkanı olmanın faydalarına…

Tarih
Hürriyet: Beton belediyecilik değil sosyal belediyecilik

Belediye bünyesinde yapılan çalışmaları anlatan Başkan Hürriyet’in açıklamalarından satırbaşları:

“1-2 GÜNDE DİKİMEVİ KURDUK”     

Dikimevini 1-2 günde kurduk, ilk günde hastanelerimizin ihtiyaçları vardı, sağlıkçılarımızdan başladık ve hızlı bir şekilde başardık. Personellerimizle ve gönüllü çalışanlarımızla beraber siperlikli maskeleri hem engelli vatandaşlarımız hem bebekler için hem tüm vatandaşlarımız için maske ürettik. Biz ilçe belediyesiyiz, büyükşehir belediyelerinin çalışmalarını takip ederek çalışıyoruz.

“KARANTİNA YURTLARININ ÇEVRESİNİ DE TEMİZLİYORUZ”

“Kocaeli’de maalesef ki corona virüs vaka oranı burada yüksek, çünkü pandemi hastaneleri ve karantina yurtları burada ve İstanbul yanı başımızda, bugün itibariyle tam net rakam veremem. Karantina yurtlarının çevresini de çöpleri de dahil olmak üzere çok sıkı bir şekilde temizliyoruz”

ASKIDA GIDA

“Bu salgın nedeniyle de bir gıdaya bile ihtiyacı olan nice vatandaşımız var, istedik ki biz de bişeyler yapalım; bişeyler yapmak istiyoruz deyip yardımcı olmak isteyen vatandaşlarımızla esnaflarımızı bir araya getirdik. Ve durumu elveren vatandaşlarımız bir alışverişini kendine bir alışverişini de ihtiyacı olan vatandaşımıza yapmış oldu. Birbirimize destek olmaya kol kanat germeye ihtiyacımız var.”

“İfraver.com 2 GÜNDE 6 BİN BAĞIŞ SAYISINA ULAŞTI"

İzmit öyle kardeşlik duygusu yüksek bir kent ki 2 günde 6 bin bağış sayısına ulaştık. Zaten belediye olarak günlük sıcak yemek desteğimiz var. Belediye olarak durumu müsait olan vatandaşlarımızla müsait olmayan vatandaşlarımızı buluşturduk.”

“ESNAFTAN İŞGALİYE VE HARÇ PARASI ALMIYORUZ”

Pazarcı, taksici kafe ve restoranlardan, işgaliye ve harç parası almamaya başladık bir süreliğine çünkü zaten esnafımızın hali ortada amacımız esnafımıza da destek olmaya çalışıyoruz.

Tuluhan

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE