Salı, 19 Ocak 2021
.
.
Siyaset

Güney: CHP'li Özkoç'un da sözleri kabul edilemez

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av. Ali Güney, İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri’yle video konferans yoluyla toplantı yaptı. Güney toplantıda; “İzmit Belediye Meclis Üyemiz Erkan Aksoy yaptığı paylaşımla hata…

Tarih
Güney: CHP'li Özkoç'un da sözleri kabul edilemez

 

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av. Ali Güney, İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri’yle video konferans yoluyla toplantı yaptı. Güney toplantıda; “İzmit Belediye Meclis Üyemiz Erkan Aksoy yaptığı paylaşımla hata yapmıştır ancak CHP’li Özkoç’un Cumhurbaşkanımıza sarf ettiği sözler de kabul edilir değil. Bize ahlak dersi verenler küfür bize edilince ses çıkarmıyor.” dedi.

 

“KAOS YARATILMAYA ÇALIŞILIYOR” 

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av. Ali Güney, video konferans yoluyla İzmit Belediyesi Meclis Üyeleriyle toplantı yaptı. Meclise verilen arada boş durmayarak çalıştıklarını vurgulayan Güney; “İzmit için her zaman en iyisini, en güzelini yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda sorumluluk duygularıyla hareket ediyoruz. Corona virüsle mücadele sırasında her zaman olduğu gibi birlik beraberliğimizi bozacak hiçbir eylemin içine girmedik, girmeyeceğiz. Ancak karşımızda sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerde bile sorun ve kaos çıkarmak için fırsat kollayan bir ekip var.

 

“CHP’Lİ ÖZKOÇ’UN SÖZLERİ KABUL EDİLEMEZ” 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladığımız günlerde İzmit Belediyesi’nin astıkları bayrakları indirip, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni suçlamaya çalıştıklarını hep birlikte gördük. İş makinalarıyla ilgili alım yapıldı. Meclis Grup Başkanvekilimiz hayırlı olsun diye açıklama yaptı, bunu çekemeyip, meclis grubumuzu karalamaya çalışanlar oldu. Sadece yerelde değil, CHP içinde sağduyulu insanlar dışında kaostan beslenenler genel merkezde de var. Bunlardan biri de AK Parti Grup Başkanvekilimiz Özlem Zengin’e başörtülü diye “Ulan. Susturun şu kadını” diye bağıran, milletimizin oylarıyla seçilen ve şuan şanlı ordumuzun Başkomutanı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a “Haysiyetsiz, şerefsiz” diye hakaret eden Engin Özkoç’tur. Engin Özkoç’un sözleri kabul edilir değildi.”

 

“MECLİS ÜYEMİZ AKSOY HATA YAPMIŞTIR”

“Hayatını ülkemize hizmete adamış, ülkesini ve milletine karşı sevgisini herşeyin üzerinde tutan Cumhurbaşkanımıza karşı bu hayasızca saldırıya karşılık vermek isterken İzmit Belediye Meclis Üyemiz Erkan Aksoy da bir hata yapmıştır. Baştan ifade etmeliyiz ki, kabul edilebilir değildir. Erkan Aksoy bu paylaşımı bizim uyarımıza gerek kalmadan kaldırıp, hatasını kabul etmiştir. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e yönelik bir kastı olmadığını ifade etmiştir. Ancak bu tepkileri gösterirken elbette kendimize yakışır şekilde davranmak gerekirdi. Sosyal medyada yapılan tahrik ve saldırılara aynı seviyesizlikle karşılık vermekten AK Parti Teşkilatları olarak kaçınmak gerekirdi”.

 

“BİZE AHLAK DERSİ VERENLER KÜFÜR BİZE EDİLİNCE SES ÇIKARMIYOR” 

“Tabi bu olayın ardından, kaos ve nefretten beslenenler hemen harekete geçerek, AK Parti camiasına çok ağır küfür edecek kadar ileri gitmiştir. Kendi sosyal medya hesabında en galiz küfürleri kendisine ve temsil ettiği partisine layık görmüştür. Kötü söz elbette sahibine aittir. Ancak en çok şaşırdığımız konu Erkan Aksoy’a karşı milletimize ahlak dersi verenlerin, bu küfüre hiç ses çıkarmaması, uyarı yapmamasıdır. En azından bu küfürlü paylaşımı kaldırmasını bile istememişlerdir. Bir köşeden bu olanları gülerek izlemekle yetinmişlerdir. Gerçek yüzleri ortaya çıkmıştır. CHP’de sağduyulu ve sorumlu kişileri bu ilçe başkanına karşı gerekeni yapmaya çağırıyorum. Bu yazı orada durdukça aynı küfürlü paylaşımın altına imza attıklarını kabul ederek, bundan sonra kimseye ahlak dersi vermeye hakları olmayacağını ifade etmek istiyorum.”

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE