Pazartesi, 28 Eylül 2020
.
.
Siyaset

Gölcük Belediyesi ve Kızılay Elazığ'a Yardım Gönderdi

Kızılay Gölcük Şubesi ve Gölcük Belediyesi tarafından deprem mağduru vatandaşlarımız için AFAD’ın talepleri doğrultusunda toplanan yardım malzemelerini taşıyan 2 tır, bugün Gölcük’ten Elazığ’a dualarla…

Tarih
Gölcük Belediyesi ve Kızılay Elazığ'a Yardım Gönderdi

Kızılay Gölcük Şubesi Başkanı Orhan Barış yaptığı konuşmada; “ Gölcük Belediyesi ve Kızılay, Gölcük halkımızın desteğiyle güçlü bir çalışma yaptı. Ben Sayın Belediye Başkanımıza, Gölcük Kaymakamımıza, siyasi partilere ve STK’lara özellikle çok teşekkür ediyorum. 1999 depremini yaşamış bir şehir olarak herkes büyük bir gayret gösterdi” dedi.

BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ

AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul ise, “20 yıl önce acının merkezi olan Gölcük’ten, 6 gün önce acıyı yaşayan Elazığ’a gönderilmek üzere hazırlanan yardım paketlerini uğurlama programındayız. Gölcüklüler yardımlaşma ve dayanışma örneğini en üst seviyede göstermiş durumdalar. İlk andan itibaren irtibat halinde olduğumuz ve AFAD koordinesinde bölgeye yardım malzemelerini gönderen Belediye Başkanımıza ve Kızılay Şube Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonraki yardımların ayni bağış yerine daha önce ilan edilen banka hesap numaralarıyla nakdi bağış yapılmasının daha makbule geçeceğini AFAD Başkanlığı adına belirtmek istiyorum” dedi.    

 

ZOR ZAMANDA KENETLENİYORUZ 

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yaptığı konuşmada, “Bundan 6 gün önce Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem sonrasında, öncelikle bölgeye giderek ihtiyaçların ne olduğunu gördük.  AFAD İl Müdürümüzle depremin hemen sonrasında ve sürekli iletişim halinde olarak, neler yapacağımız konusunda kendileri ile koordineli bir şekilde hareket ettik. AFAD’ın talepleri ve bizi yönlendirmesi neticesinde, Kızılay Gölcük Şubemizle birlikte aynî yardım kampanyasına hızlı bir şekilde başladık. Hemşehrilerimiz buna muazzam bir ilgi, alaka gösterdiler. Örnek vermek gerekirse; küçük bir kardeşimiz harçlıklarından biriktirdiği kumbarasındaki paraları yardım olarak verdi. Dışarıda görmüş olduğumuz yardım malzemelerinin taşınacağı tırlar, Yeniköy Kooperatifindeki arkadaşlarımız ücretsiz olarak karşıladılar. Bizim milletimiz asil bir millet. Zor zamanda bir araya gelmeyi kenetlenmeyi çok güzel gösteriyor” şeklinde konuştu.

 

GÖLCÜK ÖRNEK OLACAK BİR REAKSİYON GÖSTERDİ

 

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut ise yaptığı konuşmada, “Bugün burada Türk Milletinin, Gölcüklü vatandaşlarımızın bir kadirşinaslık örneğini hep beraber yaşıyoruz. Gölcük, Türkiye’de örnek olacak bir reaksiyonla depremde mağdur olmuş vatandaşlarımız için gayret gösterdi. Başta Belediye Başkanımıza ve değerli ekine, STK’larımıza, Kızılay’ımıza destek olan, gayret gösteren vatandaşlarımıza, muhtarlarımıza, ismini sayamadığım tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” diyerek konuşmasını tamamladı. Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü İlyas Öztel tarafından yapılan dua sonrasında yardım tırları Elazığ’a uğurlandı.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE