Perşembe, 01 Ekim 2020
.
29
Kocaeli
.
Siyaset

Ellibeş her an atanabilir

AK Parti’de adı il başkanlığı için anılan eski Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Temayül’de adımız çıkmış. Son söz genel merkezimizde, görev verilirse yaparız” dedi

Tarih
Ellibeş her an atanabilir

AK Parti eski İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un istifası üzerine Cumartesi günü kente gelen Genel Merkez görevlileri teşkilatın istifasını istemiş ardından, milletvekilleri, parti kurmayları ve partililer ile temayül yoklaması gerçekleştirmişti. Temayül yoklamasında eski Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in diğer iki isimle adı öne çıktı.

GÖREV VERİLİRSE YAPACAĞIZ

Temayül’de adının bilgisi dışında çıktığını ifade eden Ellibeş gazetemize yaptığı açıklamada, “Cumartesi günü genel merkezimiz bir temayül gerçekleştirmiş ve bilgimiz dışında adımız çıkmış. Pazar günü gerçekleştirdiğimiz mülakatta düşüncelerimizi, partimiz için neyin daha iyi olacağını paylaştık. Bunun ardından beklemeye başladık, benim böyle bir planım yoktu. Son sözü genel merkez söyleyecek. Görev kime tevdi edilirse en güzel şekilde yerine getireceğine eminim, Allah bize ederse bu görevi yerine getireceğiz, önemli olan hizmet etmektir” diye konuştu. Öte yandan AK Parti kulislerinde genel merkezin Cuma günü Mehmet Ellibeş’e il başkanlığı evraklarını ulaştıracağı iddia ediliyor.

MEHMET ELLİBEŞ KİMDİR?

Mehmet Ellibeş 21 Ekim 1955 tarihinde Gölcük' te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Gölcük' te tamamladıktan sonra Kocaeli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Teknik Bilimler bölümünden mezun oldu. Vatani görevini yedek subay olarak Erzurum'da yaptı. Mart 1978 tarihinde Gölcük Belediyesi'nde işe başladı. Sırasıyla Tahsilat Şefi, Muhasebe Şefi, Hesap İşleri Müdürü, Yazı İşleri Müdürlüğü görevlerini başarıyla yaptıktan sonra Mart 1989 tarihinde Gölcük Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

Başkan Yardımcılığı görevini de aralıksız olarak 15 yıl başarı ile yaptıktan sonra; 25 yıllık bilgi, birikim, deneyimli ve vizyon sahibi bir belediyeci olarak Gölcük Belediye Başkanlığına aday olmak için 30 Aralık 2003 tarihinde bu görevden ayrıldı. Mehmet Ellibeş, 28 Mart 2004 günü yapılan Genel Yerel Seçimlerde Gölcük Belediye Başkanı seçildi. 2004’ten 2019 yılına kadar Gölcük Belediye Başkanlığı yapan Ellibeş 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde görevini AK Parti’nin adayı olan Ali Yıldırım Sezer’e devretti

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE