Cuma, 30 Ekim 2020
.
29
Kocaeli
.
Siyaset

Efe yine gelmeyeceğim dedi mi?

İbrahim Efe’yi herkes çok yakından tanıyor artık. Kendisi uzun yıllardır bankamatik memuru olarak İzmit Belediyesi’nden maaş alıyormuş malumunuz.

Tarih
Efe yine gelmeyeceğim dedi mi?

Tabi bu işe gitmeden maaş alma durumu o kadar uzun zamandır sürüyor ki,  durum artık normalleşmiş hatta bu sınırı da geçmiş durumda. Haliyle İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in, bu saçma sapan duruma  dur demesi de haram parayı cebe atmakta bir beis görmeyen bazı kesimler tarafından sindirilemiyor, kabul edilemiyor.

 

Devletin malı bu devletin!!!

 

Kaç yetimin hakkına giriliyor, kaç fakirin kursağından geçmesi gereken lokmalar kimlerin kesesine akıtılıyor işini yapmayana maaş verilerek. Kimse bunu söylemiyor…

 

Bizce bu durum İbrahim Efe mevzusu değil artık.

 

Bu durum devlet malına el uzatanlarla girilmiş bir mücadele gibi geliyor bize. Bu sebeple de sonkocaeli.com olarak Fatma Kaplan Hürriyet’in sonuna kadar arkasındayız.

 

Şimdi gelelim sizlere aktarmak istediğimiz konunun detaylarına...

 

İbrahim Efe bildiğiniz üzere işe gelmeyen bir bankamatik memuru. Ağustos ayı içerisinde İzmit Belediyesi tarafından işe gelmediği, kendisine sözlü ve yazılı uyarılar yapılmış olmasına rağmen işe gelmemeye devam ettiği de tutanaklarla kayıt altına alınmış durumda.

 

Ancak bir bankamatik memurunun işten çıkarılması ile ilgili mevzu bazı kesimler tarafından köpürtülüyor da köpürtülüyor.

 

Hiç kimse söylediğinin nereye gittiğini bilmiyor, ağzı olan konuşuyor. Devletin malına el uzatanların devlet malından el çektirildiğini söylemiyor bile… Bu ne rahatlık diye sormadan edemiyor insan.

 

Seçim kazanan yeni belediye başkanı da çıkıp; “kardeşim bu şekilde seni burada çalıştırmam, işe geleceksin, gelmiyosan da işine son veririz” diyor.

 

Tabi pişkinlik yine diz boyu, söz konusu kişi işe gelmemeye devam ediyor.

 

Sonra ne oluyor biliyor musunuz? Belediye yetkilileri de çaresiz bir soruşturma ve disiplin süreci başlatıyor mecburen.

 

Neden?

 

Çünkü işin ucunda devletin parası var.

 

Peki disiplin soruşturması sürecinde ne oluyor biliyor musunuz?

 

Akıllara zarar bir durum söz konusu orada da. İbrahim Efe disiplin soruşturmasını yürüten heyetin karşısına çıkıyor ve diyor ki;

 

“İstediğiniz gibi soruşturabilirsiniz, “ben nasıl olsa yine gelmeyeceğim işe!”

 

Hadi buyrun burdan yakın!

 

Hem devletten maaş alacaksınız, hem işe gitmeyeceksiniz, hem de biri size neden işe gelmiyorsun dediğinde nasıl olsa yine gelmeyeceğim diye cevap vereceksiniz!

 

Arkasında destek olmayan, kendini garanti altına almamış birisi çalıştığı kuruma böyle bir cevap verebilir mi?

 

Biz söyleyelim: VEREMEZ!

 

İddia ediyoruz, söz konusu kişinin işe gelmemesi Fatma Kaplan Hürriyet tarafından tespit edilememiş olsaydı ve bu kişinin bir şekilde AKP’lilerle arası bozulsaydı,  şimdi bu olayı köpürtenler o zaman da  Fatma Kaplan Hürriyet bankamatik memuru çalıştırıyor diye yaygara koparırdı.

 

Konuşuyorsunuz ama ezberden, sizden olan haksızlık etse bile hatta devletin parasına hakkı olmadan el uzatsa bile laf etmiyorsunuz.

 

El insaf! Gerçekten el insaf!

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE