Salı, 19 Ocak 2021
.
.
Siyaset

CHP'li Sarıbay'dan o haberlere sitem

Geçmiş dönem CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği” yönünde çıkan haberlere açıklık getirdi. Kaymakamlıktan gerekli izinleri aldığını vurgulayan Sarıbay; “05.05.2020 tarihli…

Tarih
CHP'li Sarıbay'dan o haberlere sitem

Geçmiş dönem CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği” yönünde çıkan haberlere açıklık getirdi. Kaymakamlıktan gerekli izinleri aldığını vurgulayan Sarıbay; “05.05.2020 tarihli başvuru ile bir gün sonrası 06.05.2020 tarihi için izin belgesi aldık, sosyal mesafe kurallarına da dikkat ettik. Bir hukukçudan yasak ihlali mi beklediniz, kimse öküz altında buzağı aramasın” dedi.

 

Sarıbay açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“BİR HUKUKÇUDAN YASAK İHLALİ Mİ BEKLEDİNİZ?”

İzmit Kaymakamlığından 05.05.2020 tarihli başvuru ile bir gün sonrası 06.05.2020 tarihi için alınan izin belgesi aldığını da ifade eden geçmiş dönem CHP Kocaeli İl Başkanı Av. M. Cengiz Sarıbay “Ben ve eşim ceza avukatıyız. Hukuk davaları 15 Haziran’a kadar ertelendi ancak ceza işleri devam etmekte. Bundan dolayı sosyal mesafe kurallarına uygun olarak büromuzu belirli saat aralığında, haftada 1 gün olmak koşulu ile açıyor ve vatandaşa hizmet sunuyoruz. İnfaz Yasası dolayısıyla oluşan talepleri karşılamak bizim asli görevimiz. Tabi bu görevimizi yerine getirirken de bir kural tanımamazlık ve sorumsuzluk ile hareket etmemiz bizden beklenmemeli. Bizler hukukçu olmamızın yanı sıra ayrıca duyarlı iki vatandaş olarak da uygulanan kurallara uymamız gerektiğinin bilinciyle hareket ederek bağlı bulunduğumuz kaymakamlıktan müsaadelerimizi aldık zaten” dedi.

 

“PAYLAŞILAN HABERLER DE MANİDARDIR”

“Kimse öküz altında buzağı aramasın?” diyen SArıbay; “05.05.2020 tarihinde yapılan CHP Kocaeli İl Yönetim Kurulunda belirlenen icra kuruluna ve Başkan Harun Özgür Yıldızlı’ya hayırlı olsun dileklerimizi iletmek için, değerli meslektaşım aynı zamanda önceki dönem İl Sekreterim olan Av. Hüseyin Acurman ile birlikte nezaket ziyaretinde bulunduk. 05 Mayıs 2020 Salı 22:08’de “CHP Kocaeli’nin A takımı belli oldu” başlığıyla haberi yayına alanların daha sonra 06.05.2020 tarihinde “Sarıbay yasağı deldi” başlığı altında, “Sarıbay, yeni il başkanı olan Harun Yıldızlı’nın yönetimiyle düzenlediği ve icra kurulunun belirlendiği toplantıda Harun Yıldızlı’nın yanında yer aldı” cümleleri ile haberi paylaşması oldukça manidardır. 5 yıl boyunca başkanlığını yaptığım CHP Kocaeli İl binasına gittim ve 5 yıl boyunca birlikte çalıştığım yol arkadaşıma başarı dileklerimi ilettim diye kimse öküz altında buzağı aramasın!” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE