Cuma, 04 Aralık 2020
.
29
Kocaeli
.
Siyaset Güncel

Başiskele Belediye Meclisi’nden İzmirli Depremzedelere Destek

Başiskele Belediyesi 2020 Yılı Kasım ayı 8. Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Tarih
Başiskele Belediye Meclisi’nden İzmirli Depremzedelere Destek

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda saat 15:00’te başlayan toplantıya meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri, parti temsilcileri ve belediye personelleri katıldı.

Başkan Özlü, açılış konuşmasında İzmir’de yaşanan deprem felaketi dolayısıyla hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

Başiskele Belediyesi olarak depremzede İzmirli vatandaşlara destek vermek ve yaralarını sarmak için hemen harekete geçtiklerini söyleyen Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, “Yurdumuzun dört bir yanından gelen arama kurtarma ekiplerimiz şu anda deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Ekiplerin bu özverili çalışmalarını yakından takip ediyoruz. İzmirli hemşehrilerimizin her zaman yanındayız.” dedi.

 

KULLANILMAMIŞ BATTANİYE YARDIMI

Başiskele Belediyesi’nin yakın zamanda İzmirli depremzedeler için başlattığı kullanılmamış battaniye yardımı kampanyası hakkında da bilgi veren Başkan Özlü, “Başiskeleli hemşehrilerimiz de İzmirli kardeşlerimize yardım için sıraya girdi. 17 Ağustos 1999 depremini en derinden hisseden vatandaşlarımız kullanılmamış battaniyeleri belediyemize getirerek depremzede kardeşlerine destek vermeye başladı. Yardım kampanyamız yoğun ilgi görüyor. Belediye meclisimizden de 200 battaniye destek aldık. Yardımları dolayısıyla herkese çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

 

“BAŞİSKELE’DEKİ BİNALARDA RİSK YÜZDESİ DÜŞÜK”

Depremin ülkemizin bir gerçeği olduğunu vurgulayan Başkan M. Yasin Özlü, Başiskele’nin genç bir kent olduğu için yeni yapılaşmaların, depreme dayanıklı yeni binalar yapıldığından risk yüzdesinin düşük olduğunu söyledi. Ancak deprem öncesi yapılan binaların herhangi bir depreme karşı dayanaklıklarının ölçülmesi çalışmalarına hızla başladıklarını söyleyen Başkan Özlü, bu konuda da tüm meclis üyelerinden birlikte hareket noktasında destek talebinde bulundu.

 

14 GÜNDEM MADDESİNDE OY BİRLİĞİ

Başkan Özlü’nün açılış konuşması sonrası yoklama ve bir önceki birleşime ait Karar Tutanağı’nın üyelere okunmasının ardından 15 maddelik gündeme geçildi.

Gündemin ilk maddesi olan Ovacık Mahallesi’nde Başiskele Belediyesi tarafından yapılan TIR Parkı alanın işletme hakkının BAŞKENT Şirketi’ne devredilmesi işlemlerinin Belediye Başkanına yetki verilmesi ve hizmet bedelinin belirlenmesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Başiskele Belediyesi Meclisi, gündemdeki diğer 14 maddede yer alan komisyon raporlarının yer aldığı teklif yazılarının komisyonlarına havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

HUZUR HAKLARINI İZMİRLİ DEPREMZEDELERE BAĞIŞLADILAR

Daha önce 2020 yılı Şubat ayı huzur haklarını, Elazığ ve Malatya’daki depremzedelere bağışlayan Başiskele Belediyesi Meclis Üyeleri, bu kez Kasım ayı huzur haklarını AFAD ve Kızılay aracılığıyla İzmirli depremzedelere bağışladı.

Toplantı sonunda başta İzmir depreminde hayatını kaybeden deprem şehitleri olmak üzere tüm deprem şehitlerimize Fatiha okundu.

Başiskele Belediyesi’nin 2020 yılı Aralık ayı 9. Olağan Meclis Toplantısı’nın 1 Aralık Salı günü saat 15:00’te gerçekleştirilmesi oy birliğiyle kabul edildi.  

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE