Çarşamba, 27 Ocak 2021
.
.
Siyaset

AKP’li Soydabaş: İzmit reklam değil hizmet bekliyor

İzmit Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Soydabaş, Basın Yayın Bölümüne son bir yılda 10 personel daha alındığını belirterek, “Hizmet eksiği reklamla örtülme çabası ortaya böyle bir tablo çıkardı”…

Tarih
AKP’li Soydabaş: İzmit reklam değil hizmet bekliyor

İzmit Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Soydabaş, Basın Yayın Bölümüne son bir yılda 10 personel daha alındığını belirterek, “Hizmet eksiği reklamla örtülme çabası ortaya böyle bir tablo çıkardı” dedi.

 

“ADEMOĞLU NE TECRÜBESİ AKTARACAK?”

İzmit Belediyesi Basın Yayın Bölümünde anormal bir kadro şişkinliği yaşandığını ve bunun nerede son bulacağını kimsenin bilmediğini belirten Soydabaş şunları söyledi: “Son olarak 31 Mart seçimleri sonrası ikramiyesi verilerek emekliye gönderilen Melih Ademoğlu’nun yeniden Basın Yayın Bölümüne alındığı haberlere yansıdı. Amacı halkı bilgilendirmek olan Basın-Yayın Kuruluşlarını yalanla, iftirayla suçlayıp Allah’a havale etmek yerine işin gerçeğini açıklamalarını beklerdik. İşin aslına bakılırsa, burada Melih Bey’in emekliye ayrıldığı gün kızının aynı yerde iş başı yaptırılması da ilginçtir. Şimdi tazminatı verilerek emekliliğe uğurlanan baba tecrübesinden yararlanacağız diye yeniden belediyeden içeri sokuluyor. Tepki gelince, gönüllü çalışıyor deniyor. Hangi kurumda böyle bir hizmet modeli vardır? Buna inanmak mümkün mü? Kaldı ki, burada görevlendirdiğiniz müdürünüzün, koordinatörünüzün tecrübesi yok mu ki, Melih Ademoğlu onların açığını kapatıyor. Bir yıldır bu bölüm Melih Ademoğlu olmadan çalışamıyor muydu? Dilinizden liyakati düşürmediğiniz halde, hem kızını hem babasını nasıl aynı yerde görevlendirebildiniz?”

 

“MİLLETİMİZİN BEKLENTİLERİNE ODAKLANIN”

“Basın-Yayın Bölümünde çalışan sayısı geçtiğimiz yıla göre neredeyse iki katına çıktı. Bu dönemde en az 10 kişi burada işe alındı. Toplam çalışan sayısı 25’e ulaştı. Bu kadar büyük ve geniş bir kadroya ihtiyaç varsa neden göreve geldiğinizde çok fazla insan çalıştırılıyor diye açıklama yaptınız? Belediyeyi kişisel tercihlerinize göre sınırsızca personelle doldurup, kadroyu şekillendirmek yerine verim alacak bir düzeni bir yıldır kuramadınız. Keyfi hareketler yerine, milletimizin beklentilerine odaklanamadınız. Basın Yayın Bölümüne bu kadar adam alıp, yatırım yapmak aynı zamanda hizmet eksiğinin reklamla örtülme çabasıdır. İzmit reklam değil, hizmet bekliyor”.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE