Çarşamba, 30 Eylül 2020
.
29
Kocaeli
.
Siyaset

AKP İZMİT'TE KÖŞEYE SIKIŞIYOR

CHP ile AKP arasında gerçekleşen araç alımı tartışması ekim ayı belediye meclisinde son bulacak. Derince Belediyesi’nin araç satın almasına AKP’li meclis üyelerinin ne diyeceği merak konusu

Tarih
AKP İZMİT'TE KÖŞEYE SIKIŞIYOR

İzmit Belediye Meclisi Eylül Ayı Meclis Toplantısı 2. Oturumu 13 Eylül Cuma günü gerçekleştirilmişti. Karşılıklı atışmaların ve tartışmaların kendini gösterdiği seslerin bağrışmaya dönüştüğü 2. oturumda Başkan Hürriyet ve CHP’li meclis üyeleri AKP ve MHP’lileri araç alımı konusunda ikna edemedi. AKP-MHP ittifakı oturumdan bir gün önce yaptığı basın açıklamasında araç satın alımı için başkana yetki vereceğini ancak kredi kullanımı için yetkilendirme yapmayacağını duyurmuştu.  Tabi İzmit Belediyesi’nin 63 milyon liralık meblayı nereden bulacağı hakkında herhangi bir önerileri olmadı.

                                                                         

Geçtiğimiz gün ise Derince’de herkesi şaşırtan bir gelişme yaşandı. Derince Belediye Başkanı Nihat Aygün gerçekleştirdiği basın açıklamasında “İş makinelerimizden çöp araçlarımız bizim. Diğerleri kiralama usulü ile hizmet veriyordu. Şimdi makineleri almak için çalışmalarımızı yaptık. İller Bankası’ndan 6 milyonluk kredi sağladık ve araçlarımızı satın aldık. Çift ringil damperli kamyon, 1 tır ve dorsesi, 3 tek dingil kamyon, 1 grayder, 1 kazıcı yükleyici, 6 çift kabin kamyonet, 1 tek kabin kamyonet aldık. Araçlarımızın bir kısmı geldi. Hepsi bitince onlar için de çalışma yapacağız” dedi.

                                                                          

 

Basın toplantısının ardından gözler CHP’ye çevrildi. Çünkü kamuoyunda vatandaşın aklına takılan çok ciddi bir soru vardı. Araç alımı İzmit için zarar da Derince için nasıl faydalı olabiliyordu? Derince Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Erhan Akpınar, Derince Belediyesinin araç satın alımı için kredi çekme yetkisine CHP grubu olarak destek verdiklerini ancak İzmit Belediyesinde AKP grubunun aynı tavrı göstermediğini belirterek “Bu ikiyüzlü tutumdur” dedi.

 

Önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek olan İzmit Belediyesi Ekim Ayı Meclisi’nde gözler AKP’li ve MHP’li meclis üyelerine çevrilecek. Bakalım AKP’li üyeler Derince Belediyesi'nin İller Bankası'ndan kredi çekip araç almasına hakkında ne diyecekler.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE