Doğukan Koyuncuoğlu: Körfez benim yuvam ve hayalim bu yuvaya başkan olmak

Genç, dinamik ve çalışkanlığı ile bilinen İYİ Parti Körfez Belediye Başkan Aday Adayı Doğukan Koyuncuoğlu, “Ben yaptığım ve yapacağım tüm çalışmalar Körfez ilçemizin ve insanlarının geleceği üzerine planladım. Doğduğum ve büyüdüğüm Körfez’e yapacağım hizmetlerle heykeli dikilecek bir belediye başkanı olmak istiyorum” dedi

Nilüfer  Balcı
Nilüfer Balcı Tüm Haberleri
+13
Haber albümü için resme tıklayın

2024 yerel seçimlerine sayılı günler kala Körfez’de aday adayları çalışmalara başladı. Son olarak İYİ Parti Körfez’ de Doğukan Koyuncuoğlu da aday adaylığını açıklayarak çalışmalara başladı. Koyuncuoğlu aday adaylık sürecini, İYİ Parti’ye katılma sürecini ve çalışmaları hakkında Son Kocaeli Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Serkan Üldeş'in sorularını yanıtladı.

“SELAM VERMEDİĞİM HİÇBİR İNSAN YOKTUR”

Aday adayı olmaya nasıl karar verdiniz?

Herkesin hayali var. Benim yaptığım tüm çalışmalar Körfez üzerine. Bugün köfteci dükkânı da açsam adını Körfez koyarım, holding de kursam adını Körfez yaparım. Körfez’e ayrı bir aşkım var ve aidiyet duyuyorum. Ben Körfezliyim demeyi kendime daha çok yakıştırıyorum. Körfez’in bütün mahallelerini, sokaklarını, her yerini biliyorum. Yıllarca birçok proje ve çalışma yaparak insanlara dokunmaya çalıştım o yüzden Körfez’de girmediğim hiçbir sokak yoktur. Selam vermediğim, dokunmadığım hiçbir insan yoktur.

“İNSANLARA HİZMET ETMEK İSTİYORUM”

Çocukluğumda belediyeye yakın muhitte oturuyorduk. Yaşım itibariyle o dönemin belediye başkanı çok değerli büyüğüm Erhan Yenilmez belediye başkanıydı ve ben sokakta oynarken hep onu görürdüm. Çok heveslenirdim. Düşünsene 5 yaşındaki bir çocuk belediye başkanını görüyor ve gelecekte belediye başkanı olma hayali kuruyor. İşte benim hayalim olan Körfez’de belediye başkanı olmak o yaşlarımda Erhan Yenilmez’i görerek başladı. Şu an 31 yaşındayım, 5 yaşından beri bu hayalin peşindeyim.  Belediye başkanı olmanın yolu siyasetten geçiyorsa o yüzden aslında siyasete yöneldim. Kesinlikle katı siyaset ve partizanlık peşinde değildim. Ben insanlara faydalı olmanın peşinde koşan genç bir Körfezliyim. Yani büyük politikacı olayım, genel başkan olayım, milletvekili olayım fark etmez. Bunları siyasetçilik adı altında değil, insanlara hizmet etmek, faydalı olmak adına istiyorum.

“DOĞRUYA DOĞRU, YANLIŞA YANLIŞ DEME CESARETİNİ HER ZAMAN KENDİMDE BULDUM.”

Babamda Körfez’de herkes tarafından tanınan ve sevilen bir kişiliktir. Kendisi siyasi olarak Doğru Yol Partisi mensubuydu. Benim çocukluğum siyasi partilerin mitinglerinde, sendika eylemlerinde, hemşeri dernekleri toplantılarında geçti. Bu girişkenlik bana babadan miras diyebilirim. Ben de genç yaşta birçok dernekte bulundum. Kocaeli Erzurumlular Federasyonu’nun yöneticiliğini yaptım. Körfez Kent Konseyinde başkan yardımcılığı yaptım ve yine birçok ile çalışmalarımız oldu. Birçok dernekte, kuruluşta aktif bir şekilde rol aldık. Bunların hepsi gönüllülük esaslıydı. Ben hep gönüllere girmek için hizmet etmeye çalıştım. Bu da bizi Körfez’de sevilen sayılan biri yaptı. İsmimiz ön plana çıktı. İnsanların bize karşı bir güveni oldu. Doğruya doğru, yanlışa yanlış deme cesaretini her zaman kendimde buldum. Bu özgüven her zaman içimde vardı. Çünkü kimseye eyvallah edecek bir durumum yoktu. Doğru neyse o doğrunun peşinde koştum. Bu da siyasilerin dikkatini çekti.

“SENİN GİBİ GENÇLERE İHTİYACIMIZ VAR”

İYİ Parti teşkilatı benimle irtibata geçti. “Seni aramızda görmek istiyoruz, İYİ Partimizde senin gibi gençlere ihtiyacımız var” dendi. Böyle bir şekilde gelindi bana. Ben de bunu yine insanlara faydalı olabilmek için kabul ettim. Şahsi olarak insanlara dokunuyoruz belki ama kendimizi duyurmak ve bu iyilik hareketini de büyütmek adına bu teklifi kabul ettim ve İYİ Parti İl Başkanı’nın rozet takmasıyla beraber İYİ Parti üyesi oldum. Sonrasında İYİ Parti’de bir genel seçim geçirdik. Milletvekili adayımız vardı. Onunla beraber sahalardaydık, koşturduk, ziyaretler yaptık. Mesleki olarak ben arka plandaki hazırlıkları yapıyordum, içerikler üretiyordum. Bunda başarılı olduğumu da düşünüyorum.

“30 TANE SİYASİ PARTİ İLE ÇALIŞTIM”

Bugüne kadar belki 30 tane belediye başkan adayıyla çalıştım. 10 tane siyasi parti ile çalıştım. Belediye başkan adayları, meclis üyeleri, muhtarlar ve aklınıza gelebilecek seçime girecek herkes ile her dönem işlerim oldu. Onlarla beraber fikirlerimizi paylaştık, hayallerimizi paylaştık. Dolayısıyla siyasette aktif olarak ben olmasam da aktif olan insanların arka planında hep ben vardım. Onlarca hayal, onlarca plan proje dinledim. Altyapısını ve araştırmasını yaptım. Birçok seçime girdim, birçoğunu kazandım. Kimisini kaybettim. Hepsi birer tecrübeydi. Hepsini heybeme doldurdum ve sürekli yüklemeye devam ediyorum. Şu an için sadece İYİ Parti üyesiyim. Partinin herhangi bir icrasında bulunmuyorum.

“HAYALİMİ REVİZE ETTİM”

Kendime bir strateji belirlemiştim. Bir plan dahilinde hedef koymuştum. Hep şey diyordum, “50 yaşımda belediye başkanı olacağım.” 40 yaşıma kadar meclis üyesi olur, belediyeyi ve işleyişi öğrenirim 40 yaşımdan sonrada belediye başkan adaylığı için çalışırım diye düşünüyordum. Sonra kendimi ertelediğimi fark ettim. Bu planı öne çekebilecek kapasitede bir insanım. 50’li yaşlarım için planladığım hayalimi revize ettim ve bunu 30’lu yaşlarıma çektim. İşim gereği ülkemizin tüm il ve ilçelerini gezme fırsatım oluyor. Gezerken hep şehirciliğe ve belediyenin hizmetlerine dikkat ediyorum. Güzel olan, faydalı olan ne varsa hepsini not ediyorum. Başkanı olduğum zaman Körfez için kullanırım diyorum. Planladığımız şeyleri yaşayarak göreceğim düşüncesindeyim.

“BİZİ DİĞERLERİNDEN AYIRAN GENÇLİĞİMİZ VE HAYALLERİMİZ”

Körfez için nasıl hayalleriniz var?

Doğduğum büyüdüğüm ilçeye heykeli dikilecek bir belediye başkanı olmak istiyorum. Biz 30 yaşında genç arkadaşlarız. Biz çok rahat bir şekilde, mutlulukla, iyilikle, davul zurna çala çala, eğlene eğlene bu işleri yaparız. Belediyeyi de çok güzel yönetiriz. Karınca misali bir emek veriyoruz. Ben bu şehirde doğdum, bu şehirde yaşıyorum, bu şehirde öleceğim. Ben bu ilçeye samimi bir şekilde emek vermek istiyorum. Bizi diğerlerinden ayıran gençliğimiz ve hayallerimiz olacaktır.

“KÖRFEZ İÇİN ŞİMDİ NE GEREKİYORSA ONU YAPMALI”

Birçok aday elbette çıkacaktır. Benim, Şener Söğüt’e gidip “Ağabey ben aday oldum, bana destek vereceksin demeye yüzüm tutuyor. Beni CHP’nin de MHP'nin de AK Parti’nin de bağrına basacağına inancım tam. Ben partizan bir insan değilim. AK Partilisi de benim ağabeyim, kardeşim; CHP’lisi de MHP’lisi de. Ben kimseyle yarışmayacağım. Onlar zaten beni alacaklar, baş tacı edecekler. Körfez için şimdi ne gerekiyorsa onu yapmalı.

TÜRKİYE’DE EN ULAŞILABİLİR İNSAN BENİM”

Bizim gelir gelmez ilk icraatımız gençlere yönelik olacak. Evlenecek her genç için nikah salonu, düğün salonu gibi belediyemizin sağlayabileceği tüm imkanlar ücretsiz olacak. Bunun dışında Körfez’de eksik kalan, Körfez’e yakışan ve yakışmayan ne varsa biz tamamlayacağız, yapacağız. Numaram herkeste var, sosyal medyada çok aktifim. Körfez’de Doğukan’a ulaşamıyoruz gibi bir durum olmaz sokakta muhakkak rastlarsınız bana. Sahilde masasını sandalyesini atıp tüm yaz eşiyle birlikte oturup sohbet eden bir insanım. Türkiye’de en ulaşılabilir insan benimdir. Körfez’in sokaklarında davul zurna çala çala gezeceğiz ve alkış tutacağız. Herkesten destek alacağız.

“MEDYA SEKTÖRÜNDE BİRÇOK BAŞARIM VAR”

Doğukan Koyuncuoğlu kimdir?

1992 yılında Körfez’de doğdum ve Körfez’de yaşıyorum. Kocaeli Üniversitesi mezunuyum. İş güvenliği uzmanıyım. Körfez’de ve Kocaeli’nde çeşitli firmalara yaklaşık 3-4 sene iş güvenliği danışmanlığı yaptım. Sonraki süreçte basın mensubu olarak çalıştım ve yaklaşık 10 sene çeşitli gazete ve televizyonlarda muhabirlik, bölge temsilciliği yaptım. Körfez’e ait dergi çıkarttım. Körfez’e ait çeşitli dergilerde de röportajlarım yayınlandı. Ulusal, uluslararası yarışmalarda fotoğrafçılık, haber, röportaj dallarında ödüllerim var. Bir uluslararası yarışmada fotoğraf dalında Dünya 3’üncüsü oldum. TRT’nin bir haber yarışmasında birinci oldum. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin yarışmasında röportaj dalında ödül aldım. Şu anda Körfez’de sosyal medya üzerine dergimin sayfası olan Körfez Rehberi isimli Körfez’in en çok takip edilen ve içerik üreten sayfasını yönetiyorum.

03 Kas 2023 - 15:10 -

Muhabir  Nilüfer Balcı


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Son Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Son Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Son Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Son Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.