Perşembe, 29 Ekim 2020
.
29
Kocaeli
.
Kültür-Sanat

Tamemen Doluyuz Prömiyer Yaptı

Becky Mode'nin kaleme aldığı Aytek Mete Elgün'ün oynadığı Tamemen Doluyuz oyunu SDKM'de prömiyer yaptı.

Tarih
Tamemen Doluyuz Prömiyer Yaptı

Kocaeli Şehir Tiyatrosu sezona bir oyun daha kazandırdı. Volkan Dinç'in yönettiği ve Aytek Mete Elgün'ün oynadığı oyun ilk oyununda seyirciyi büyüledi. 

 

 

TEK PERDELİK OYUN

Oyunda, talihsiz bir oyuncu olan ve ek iş olarak Yukarı Manhattan’ın doğusunda gülünçlük derecesinde son moda olan bir restoranda çalışmak zorunda kalan Peliczowski’nin aşırı yoğun bir gününü anlatır. Çalıştığı lüks restoranın köhne bodrum katında iki kişinin işini tek başına yapmaya çalışan Sam; yaklaşan yılbaşı tatilinin yoğun rezervasyonlarına yetişmek; ve bunun yanında hem patronlarını ve zengin müşterileri; hem de kendi ailesi ve yakın dostlarını memnun etmek zorunda kalıyor. 

HAYAL ETTİĞİMİZ DÜNYAYI SAHNEDE GÖRDÜK

Aytek Mete Elgün’ün kendi karakteri hariç 30 yan karaktere daha hayat verdiği tek perdeli komedi  oyununu değerlendiren Yönetmen Volkan Dinç; “40 günlük bir hazırlık süreci geçirdik. Oyun içerisinde yer alan karakterlerin çekimi 10 gün sürdü. Oyuncumuz tek başına oyunda mekanik bir sistemle, kendi hayat verdiği yan karakterler ile birlikte oynuyor. Çıkan sonuçtan hepimiz mutluyuz. 28 kişilik bir ekiple hazırlandık. Bugün gerçekleştirdiğimiz galada bunun sonucu gördük. Biz hayal ettiğimiz dünyayı sahne gördük. Seyirciden aldığımız sonuç da bizi mutlu etti” ifadelerini kullandı.

TİYATRONUN BÜTÜN BİLEŞENLERİNİ KULLANDIK

Oyun için yoğun bir hazırlık sürecinden geçtiklerini ifade eden oyuncu Aytek Mete Elgün “Bizim için çok keyii bir prova süreci oldu. Tiyatronun bütün birleşenlerini oyunumuzda kullandık. Ben kendi karakterim hariç 30 yan karaktere hayat verdim. Tek kişilik bir oyun gibi gözükse de 28 kişilik bir ekibin emeği var oyunda. İnşallah bu sezon ve önümüzdeki sezon oyunumuz sahnelenecek. Tüm tiyatro severleri oyunumuza bekliyoruz” dedi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE