MMO Gebze 17. Dönem göreve başladı

Kocaeli haber - TMMOB Makine Mühendisleri Odası Gebze İlçe Temsilciliği 17. Dönem Yürütme Kurulu, göreve başladı

MMO Gebze 17. Dönem göreve başladı
MMO Gebze 17. Dönem göreve başladı
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli son dakika - TMMOB Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesinin 17-18 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleşen genel kurulu ile göreve başlayan yeni yönetiminin ardından Gebze, Sakarya, Düzce, Bolu temsilcilikleri de yeni yönetimlerini belirlemeye başladı. TMMOB Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Gebze  İlçe Temsilciliği, belirlediği yeni yürütme kurulu ile 17. Dönem Yürütme Kurulunu oluşturdu. Yeni yürütme kurulu ilk toplantısını ve görev dağılımını yaptı. Yapılan görev dağılımı ile Gebze İlçe Temsilcilik Yürütme Kurulu Başkanlığına Tanfer Yeşiltepe seçildi, Sekreterliğe Burcu Gizem Özmen, Saymanlığa Yunus Gönül, Asıl Üyeliğe Mustafa Ercan ve Mehmet İlkay Kınacı getirilirken yedek üyeliğe Mahir Tek, Merve Düzelten, Yağmur Günsu Özay, Kamil Kılıç ve Burak Taşçı getirildi. Yürütme kurulu, tüm sektörlerde yer alan mühendislerin sorunları için çalışma yürüteceklerini ve farklı sektörlerdeki mühendislerin bir araya gelmesinde önemli katkı sunacaklarını açıkladılar.

MMO Gebze 17. Dönem göreve başladı

KOMİSYONLAR KURULDU

Gebze bölgesinde 1800’e yakın üye sayısına sahip Makine Mühendisleri Odası Gebze İlçe Temsilciliği 17. Dönem Yürütme kurulu 2024-2026 yılları arasındaki çalışma dönemini planlayacak. Makine Mühendisleri Odası Gebze Temsilciliği yeni yürütme kurulu belirlenen komisyonlar üzerinden üyelerin oda içerisinde görev almalarını sağlarken sosyal ve mesleki eğitimler konusunda da etkinlikler düzenleyecek. Gebze yürütme kurulu yapacağı tüm toplantıların üyelerine açık olacağını ve isteyen üyenin yürütme toplantılarına katılabileceğini açıkladı. Yürütme kurulu yaptığı ilk toplantı sonrası temsilcilik bünyesinde bazı komisyonların da kurulması kararını aldı. Komisyonlar şu şekilde: Kadın Mühendisler Komisyonu, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Komisyonu, Endüstri ve İşletme Mühendisleri Komisyonu, Teknoloji Komisyonu, Sosyal Etkinlikler/Faaliyetler Komisyonu, Öğrenci Üye Komisyonu.

ÖĞRENCİLER İÇİN STAJ İMKANI

Makine Mühendisleri Odası Gebze Temsilciliği, ilk toplantıda 6 aylık çalışma takviminin oluşturulması, meslek içi eğitimlerin yapılması, kentimizi ilgilendiren temel sorunların (trafik, çevre ve halk sağlığı, istihdam…) üzerinde çalışma gruplarının oluşturulması. Üye sayısının artırılmasına yönelik çalışmalar yapılması ve üyelerin özlük haklarına yönelik çalışmaların planlanması. Mayıs ayı içerinde Gebzeli mühendisler ve öğrenciler için sosyal bir etkinliğin yapılması, iş arayan mühendislere yönelik çalışma yapılması, mühendislik emeğine dair çalışmaların yapılması ve insanca yaşanabilir bir ücret için kamuoyu çalışmaları ve sendikalar ile birlikte çalışmaların yapılması, oda-üniversite işbirliğinin artması, Gebze Teknik Üniversitesi MMO öğrenci faaliyetlerinin artırılması konularını görüştü. Mühendislik fakültesi öğrencileri için firmalarla staj konusunda görüşmelerin yapılması gibi kararlar alınarak bu karaların hayata geçirilmesi için yürütme kurulunda görev dağılımları yapıldı.

YEŞİLTEPE’DEN YENİ DÖNEM MESAJI

Yeni yürütme kurulu aynı zamanda geçen dönem olduğu gibi yeni dönemde ülkemizi, kentimizi ilgilendiren tüm sorunlara ilişkin söz söylemeye devam edeceğini açıkladı. Yürütme Kurulu adına açıklama yapan Temsilcilik Başkanı Tanfer Yeşiltepe, bir demokrasi şöleni olarak geçen genel kurullarımız için tüm üye ve oda çalışanlarına teşekkür etti. Yeşiltepe, ülkemizde yaşanan ekonomik kriz ve yoksullaşma sürecinin meslektaşlarımızın yaşam koşullarını derinden etkilediğini belirtti. Birçok meslektaşımızın mesleğini icra edemez hale geldiğini ifade eden Yeşiltepe, 17. dönemde meslektaşlarımızın en önemli sorununun meslek itibarının yok sayılması olduğunu ve mühendislik emeğinin insanca yaşanabilir bir noktaya gelmesi için mücadele etmek gerektiğini vurguladı. Oda kurullarında görev alan arkadaşlarımızın ve çalışanlarımızın fedakarlıkları ve yaratıcılıkları sayesinde mesleki ve toplumsal sorumluluklarımızı aksatmadan yürüttüklerini belirtti.

"TOPLUMSAL ÇIKARLAR ÖN PLANDA OLACAK"

Yeşiltepe, demokrasiye, özgürlüklere, bağımsızlığa, laikliğe ve toplumculuğa olan bağlılıklarından asla taviz vermediklerini söyleyerek “Ülkemizi kasıp kavuran kriz koşullarında üyelerimizin ekonomik, demokratik ve mesleki çıkarlarının geliştirilmesi için mücadele veriyoruz. Mesleki gelişmelerin toplumsal çıkarlar için kullanılması doğrultusunda da büyük gayret gösteriyoruz. Önümüzdeki dönemde, üyelerimizin mesleki gelişim noktasında çalışmalar yürüteceği, işyeri temsilciliği mekanizmasıyla birlikte üyelerimizle daha etkin bir iletişim kuracağımızı ve daha yoğun çalışma ve faaliyetlerin yürütülebileceği bir dönemi, tüm üyelerimizin el birliğiyle desteğiyle inşa edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gericiliğe karşı aydınlanma değerlerini ve laikliği, savaşa karşı barışı, neoliberal yağma politikalarına karşı kamucu değerleri, sömürü düzenine karşı eşitliği, baskılara karşı özgürlüğü savunmaya, mesleğimize ve meslek alanlarımıza karşı yapılan tüm saldırılara karşı mücadele etmeye devam edeceğiz.” dedi.

26 Nis 2024 - 12:44 - Güncel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Son Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Son Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Son Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Son Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.