Şener Söğüt'ten anket açıklaması! "Fark bizi şaşırttı"

Kocaeli haber - 31 Mart yerel seçimleri sonrası henüz itiraz sonucu mazbatasını almayan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, anketler hakkında açıklama yaptı. Başkan Söğüt, "Anket ve seçim sonuçları arasındaki fark bizi şaşırttı" dedi

Kocaeli son dakika - Yeniden  Körfez  Belediye Başkanlığı’na seçilen Şener Söğüt, kamuoyunda merak edilen sorulara cevap verdi. Adalet ve Kalkınma Partisi Körfez İle binasında gerçekleşen toplantıda Başkan Söğüt’e Adalet ve Kalkınma Partisi (AK  Parti) Körfez İlçe Başkanı Nurettin Okudan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Körfez İlçe Başkanı Doğan Bekiroğlu, Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Başkanı Selim Öztürk eşlik etti.

“ANKETLERDE BİZİM SONUÇLARIMIZ DAHA FAZLAYDI”

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) ilçe ve il seçim kurumlarına yaptığı itiraz sonrası basın mensuplarının sorularına cevap veren Başkan Söğüt, anket sonuçları ile ilgili olarak "Anket ve sonuçların tutarsızlığını gördük. Anket ve seçim sonucu arasındaki fark bizi şaşırttı. Anketlerle sonuçların tutarsızlığını gördük. Hem bizim yaptığımız hem de ilin yaptığı anketlerde fark daha fazlaydı ama vatandaş seçimde farklı yönde bir değerlendirme yapmış. Sandığa gitmeme eğilimi de oldu. Vatandaşın kararına da saygı duyuyoruz. Anketlerde bizim sonuçlarımız daha fazlaydı. Milletimizin kararına saygı duyuyoruz" dedi. 

03 Nis 2024 - 15:56 - Siyaset