CHP’li Sarı: Şener Söğüt itiraza destek vermelidir

Kocaeli haber - Körfez Belediye Başkanlığı için İl Seçim Kurulu önünde açıklama yapan CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, “AKP’nin adayı eğer kendine o kadar güveniyorsa kara bulutları gidermek ortadaki usulsüzlükleri kaldırmak için itiraza destek vermelidir” dedi

CHP’li Sarı: Şener Söğüt itiraza destek vermelidir
Video için play'e tıklayın

Kocaeli son dakika - Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüm kurmayları ile İl Seçim Kurulu önünde bir araya gelen partililer Körfez Belediye Başkanlığı için itirazlarına devam edeceklerini dile getirdi.  CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Hatay’da olduğu gibi Körfez halkının da iradesinin kimseye teslim edilmesine müsaade etmiyoruz. Şu anda burada partililerimizle ve demokrasiye inanan tüm avukatlarımız eşliğinde İl Seçim Kurulu’na itirazımızı yapacağız. Hakkımızı sonuna kadar savunacağız. Bu bir demokrasi mücadelesidir, sadece Körfez Belediyesi için değil Körfez halkının kararına saygı duyma onların kararlarını koruma mücadelesidir.

“SEÇİM SONUCU ÜZERİNDEKİ ŞAİBEYİ ORTADAN KALDIRMALIDIR”

Tespit ettiğimiz hatalar ve usulsüzlükler başlıca çuvalların usulüne uygun mühürlenmemesi, elektriklerin birden fazla yerde oy sayımı esnasında kesilmesi, geçersiz oyların adayların arasındaki farkın 3 katına denk geliyor olması şeklindedir. Bu durumda seçime ve halkın iradesine gölge düşürmektedir. Seçimin adil ve adaletli olma ilkesine aykırı olduğu ve sonucu etkileyen bir husus olduğu için İl Seçim Kuruluna itirazımızı gerçekleştiriyoruz. Bu seçimden İl Seçim Kurulu başı dik bir şekilde görevini yapmış olarak çıkmak istiyorsa itirazımızı kabul etmeli seçim sonucu üzerindeki şaibeyi ortadan kaldırmalıdır.

“TÜM GÜCÜMÜZLE MÜCADELE EDECEĞİZ”

Halkımızın demokrasiye olan inancına yara verip vermeme meselesini vicdanlarınıza bırakıyoruz ancak mücadelemizi asla ve asla bırakmayacağız. AKP’nin adayı eğer kendine o kadar güveniyorsa kara bulutları gidermek ortadaki usulsüzlükleri kaldırmak için itiraza destek vermelidir. Ancak biliyoruz ki veremeyecektir. Unutmayın ki milletimizin iradesinin şeffafça yansımasının önüne geçebilecek hiçbir güç yoktur. Bizler de hakkımız olanı almak ve kullanılan her bir oya sahip çıkmak için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz.

02 Nis 2024 - 15:06 - Siyaset