Büyükakın’dan 5 yıl sonra Abdullah Eryarsoy açıklaması

Kocaeli haber - 2019 seçimlerinde İzmit’in kaybı ön sürülerek istifası istendiği iddiası ile istifa eden AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy için yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tahir Büyükakın’dan 5 yıl sonra açıklama geldi

Kocaeli son dakika - 31 Mart seçimlerinde Derince, Karamürsel ve İzmit Belediyesi’nin meclis çoğunluğunu kaybeden AK Parti Kocaeli’nda İl Başkanı Şahin Talus’un istifa edip etmeyeceği sorularına kesine ve net cevap veren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Talus’a destek vererek istifa gibi bir olayın olmayacağının altını çizdi.

"TEŞKİLATIN GEREKÇELERİ VARDIR"

2019 yerel seçimlerinde ise İzmit Belediyesi’nin kaybı öne sürülen ve bu yüzden istifa ettiği iddia edilen dönemin İl Başkanı Abdullah Eryarsoy için Büyükakın, beş yıl sonra açıklama yaptı. Büyükakın, “Önceki dönem il başkanının görevden alınması kaybedilen ilçeyle alakalı değildir sadece bizim teşkilatımızın gerekçeleri de vardır. Teşkilatımızın yapmış olduğu değerlendirmeyle de alakalıdır. stifa işlemi şeklinde olmamıştır onu da özellikle ifade etmek istiyorum” dedi.

02 Nis 2024 - 14:58 - Siyaset