Türkiye'nin göz kulağı Körfez'de! Özgür Özel ve İmamoğlu özel ekip gönderdi

Kocaeli haber - Körfez Belediye Başkanlığı için itirazlar devam ederken CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu avukatlarını Körfez ilçe seçim kuruluna göndererek CHP adayı Tayfun Balıkçı’yı arayarak itirazlarına devam etmesini istedi

Kocaeli son dakika - 31 Mart yerel seçim son buldu ancak Türkiye’nin gündemi Körfez Belediye Başkanlığı oldu.  Körfez Belediye Başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından yapılan 3 ayrı itiraz dilekçesini incelemek için dün saat 14.30’da toplanmaya başlayan  İlçe Seçim Kurulu karar veremedi. Körfez Ticaret Odası Mustafa Efe Salonu’nda görev yapan İlçe Seçim Kurulu, yapılan itiraz dilekçelerini incelemek üzere 7 saat sonra yapılan itirazı reddetti.

CHP ÖZEL EKİP GÖNDERDİ

CHP’nin yaptığı itiraz İlçe seçim kurulu tarafından reddedilince CHP’li bu sefer İl Seçim Kurulu’na itiraz yapacağı ifade edildi. Alınan bilgilere göre; CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tayfun Balıkçı’yı arayarak yanında olduklarını ve seçim için oluşturdukları avukatlarını Körfez’e gönderdikleri öğrenildi.

02 Nis 2024 - 13:49 - Siyaset