Büyükakın: CHP’nin oyu artmadı bizim oyumuz düştü

Kocaeli haber - 31 Mart yerel seçimlerinde üç ilçeyi kaybeden AK Parti bugün basının karşına çıktı. İlçelerin kaybı hakkında konuşan Büyükakın, “CHP oyunu arttırmamış bizim oyumuz düşmüş” dedi

Kocaeli son dakika - AK Parti Kocaeli teşkilat yöneticileri bugün akşam saatlerinde koordinasyon toplantısında bir araya geldi. SEKA Bahçe Restoranda gerçekleşen toplantıya Kocaeli Milletvekilleri Sami Çakır, Cemil Yaman, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sadettin Hülagü, Veysel Tipioğlu ve Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İl Başkanı Şahin Talus, MKYK üyesi Davut Coşkun Şiviloğlu, Seçilmiş Belediye Başkanları, seçimi Kaybeden Karamürsel, Derince ve İzmit Belediye Başkan adayları ve teşkilat yöneticileri katıldı.

“SANDIK SANDIK DEĞERLENDİRECEĞİZ”

İlçelerin kaybı hakkında konuşan Büyükakın, “Tek bir sebebe indirgemeyi doğru bulmuyoruz. Ekonomik sebepler, sosyolojik sebepler, seçmen davranışlarındaki değişiklikler var. Sandık sandık değerlendirilmesi lazım. Sandığa gitmeme davranışının sebepleri üzerine bir saha araştırması yapmak lazım. Bunu yapmadan bir değerlendirme yapmak erken ve aceleci olur. Türkiye genelinde CHP’nin aldığı oylarda artış yok” ifadelerini kullandı.


“BURADA BAŞARIDAN SÖZ EDEBİLİRİZ”


Açıklamasını sürdüren Büyükakın, “CHP oyunu arttırmamış bizim oyumuz düşmüş. CHP’nin kazanmasından ziyade bizim kaybetmemiz söz konusu. CHP daha az oy almıştır. Mecliste adayları daha az olmuştur. 2 ilçe daha kazandılar. Alınan oyda bir önceki seçimden 7 bin daha az oy var. Ordada oy kaybı var. Seçmen darılarak sandığa gitmedi. Türkiye ortalamaları ile kıyasladığımızda kaybın Türkiye ortalamasının altında burada bir başarıdan söz edebiliriz” şeklinde konuştu.

01 Nis 2024 - 23:23 - Siyaset