Büyükakın, Şahin Talus’a sahip çıktı

Kocaeli haber - 31 Mart yerel seçimlerinde üç ilçeyi kaybeden AK Parti Kocaeli’nde istifası istenip istemeyeceği merak edilen AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus’a yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tahir Büyükakın sahip çıktı.

Kocaeli son dakika - 2019 yerel seçimlerinde İzmit’in kaybı ile istifası istenilen ve istifa ettirilen dönem Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Abdullah Eryarsoy gibi 2024 yerel seçimlerinde istifası edip etmeyeceği merak konusu olan AK Parti İl Başkanı Şahin Talus için yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tahir Büyükakın açıklama yaptı.

“EN BAŞARILI İL BAŞKANI”

Eryarsoy’un istifasının başka nedeni olduğunu dile getiren Büyükakın, “Önceki dönem il başkanının görevden alınması kaybedilen ilçeyle alakalı değildir sadece bizim teşkilatımızın gerekçeleri de vardır. Teşkilatımızın yapmış olduğu değerlendirmeyle de alakalıdır”dedi.

"CUMHURBAŞKANIMIZ TEBRİK ETTİ"

Açıklamasına devam eden Büyükakın, “İstifa işlemi şeklinde olmamıştır onu da özellikle ifade etmek istiyorum. Ben kendi adıma apaçık ifade etmek istiyorum ki AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şahin Taşaı Türkiye’deki en başarılı il başkanlarından biridir. Sayın Cumhurbaşkanımızın tebrik etmesi Kocaeli teşkilatının başarısının da bir kanıtıdır” ifadelerini kullandı. 

“BAŞIMIZ GÖZÜMÜZ ÜSTÜNE”


Ardından söz alan Başkan Talus, “Bizim teşkilat yapımızda genel bir yapı vardır.  Biz her şeyi istişare ederiz burada MKYK üyelerimiz var. Bizim il teşkilatlarımızda, ilçe teşkilatlarımızda her şeyin bir konuşulma zamanı vardır. Cumhurbaşkanımız ne derse başımızın üstündedir. Bu bakımdan ben de teşkilatımıza, milletvekillerimize ve Cumhur İttifakı teşkilatlarına teşekkür ediyorum. Biz hep beraber sahadaydık, Allah razı olsun” dedi.

01 Nis 2024 - 22:51 - Siyaset