Tahir Büyükakın, Derince kaybının sorumluluğunu aldı

Kocaeli haber - Derince Belediye Başkanlığı adaylık sürecinde İbrahim Şirin’in aday gösterilmesinde rol oynadığı iddia edilen Tahir Büyükakın, merak edilen soruya cevap verdi.

Tahir Büyükakın, Derince kaybının sorumluluğunu aldı
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli son dakika - Dün yapılan yerel seçimlerde 30 yıl sonra Derince Belediyesi’ni Cumhuriyet Halk Partisi adayı Sertif Gökçe’ye kaptıran Adalet ve Kalkıma Partisi’nin (AK Parti) göstermiş olduğu aday hala konuşulmaya devam ediyor. Yeniden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tahir Büyükakın’ın Şirin’i aday gösterdiği iddiaları ise bugün cevap buldu.

SÜRECİ ANLATTILAR

AK Parti Kocaeli teşkilat yöneticileri bugün akşam saatlerinde koordinasyon toplantısında bir araya geldi. SEKE Bahçe Restoranda gerçekleşen toplantıya Kocaeli Milletvekilleri Sami Çakır, Cemil Yaman, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sadettin Hülagü, Veysel Tipioğlu ve Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İl Başkanı Şahin Talus, MKYK üyesi Davut Coşkun Şiviloğlu, Seçilmiş Belediye Başkanları, seçimi Kaybeden Karamürsel, Derince ve İzmit Belediye Başkan adayları ve teşkilat yöneticileri katıldı.

“SORUMLULUĞU ALIRIM”

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Başkan Büyükakın, “Kararlarda karar alıcılar kararlarından sorumludur. Bende bu sorumluluğun hepsini alırım. Başarının sahibi çok olur da başarısızlık olursa kimse sahiplenmez. Ben hepsini alırım” dedi. AK Partili yöneticiler de Büyükakın’a destek vererek ‘bizde sorumluluğu alırız’” dedi.

01 Nis 2024 - 22:09 - Siyaset