Şahin Talus istifa mı edecek?

Kocaeli haber - 2019 yerel seçimlerinde İzmit’i kaybeden Abdullah Eryarsoy’un istifasını isteyen AK Parti Genel Merkez’in 2024 yerel seçimlerde 3 ilçeyi kaybeden AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus’un istifa edip etmeyeceği teşkilat içinde konuşulmaya başlandı

Kocaeli son dakika - AK Parti Kocaeli’nin yerel seçimlerde yaşadığı başarısızlık, parti içinde önemli bir tartışma konusu haline geldi. Özellikle 2024 yerel seçimlerinde Derince, Karamürsel ve İzmit'i kaybetmesiyle birlikte AK Parti İl Başkanı Şahin Talus'un istifası istenmeyeceği merak konusu oldu. 2019 yerel seçimlerinde tek ilçe olan İzmit’i kaybeden dönemin il başkanı Abdullah Eryarsoy’un seçimlerden hemen sonra istenmişti.

RESMİ BİR AÇIKLAMA YOK

Parti içi kaynaklardan alınan bilgilere göre, teşkilat mensupları Talus’un istifasını istemeye hazırlanıyor. Bununla birlikte, Talus'un nasıl bir tavır sergileyeceği henüz netlik kazanmış değil. Talus'un istifasının kabul edilmesi durumunda, AK Parti Kocaeli teşkilatında önemli değişikliklerin yaşanması bekleniyor. Ancak, Talus'un istifasıyla ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmadı ve konuyla ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor.

"ÇALIŞMAYA DEVAM EDCEĞİZ"

Öteye yandan gece yarısı bir mesaj yayınlayan Başkan Talus, " Türkiye, büyük bir demokrasi sınavından daha alnının akıyla çıktı. Öncelikle seçime katılan her bir vatandaşımıza, seçimlerin sağlıklı geçmesi için gün boyu fedakarca çalışan görevlilere, nöbet yerini terk etmeyen sandık sorumlularımıza demokrasimize verdikleri katkı için teşekkür ediyorum.
AK Parti, kurulduğu günden bu yana sandıktan çıkan her sonuca daima saygı duymuş, milletimizin verdiği kararı tek doğru kabul etmiştir.  Bugün sandıktan çıkan sonuç ilimiz açısından Cumhur İttifakı’nı yine 1. parti yaptığı gibi, bazı mesajlar da içermektedir. Bunların tümünü ilgili kadrolarımızla değerlendirip, gerekli çalışmalarımızı yapacağız. Kocaeli Büyükşehir Belediyemizdeki açık ara farkın yanı sıra 9 ilçemizde yarışı önde götürmekteyiz. Özellikle bazı ilçelerimizdeki başa baş durum, kesin sonuçların ortaya çıkmasını geç saatlere bırakacak görünmektedir. Buna rağmen tek gerçek var ki, kıymetli hemşehrilerimiz yine AK Parti kadrolarına ve Cumhur İttifakı’na çok büyük ve güçlü şekilde güven duymuş ve destek vermiştir. Bu güvene layık olmak için çok çalışmaya devam edeceğiz" 

01 Nis 2024 - 14:44 - Siyaset