“Körfez halkı Saadet Partisi'ni yönetimde istiyor”

31 Mart yerel seçimlerine 2 gün kaldı ve sahanın en çok çalışan ekiplerinden biri olan Saadet Partisi, çok konuşulan projeleri, halkın her kesiminin desteklemek istediği, sevdiği adayları ile akıllara kazındı. Seçimlerden en yüksek oyu alacaklarını söyleyen Körfez Belediye Başkan adayı Erkan Küçükemirler, Belediye Meclis üyesi adayları Recep Sarıdoğan, Ömer Faruk Coşkun, Hikmet Aydın gibi ilçenin tanınan ve sevilen isimlerinin yönetimde yer alması gerektiğini ifade ediyor

Kocaeli son dakika - Bugüne kadar yapılan seçimlerin aksine, Saadet Partisi Körfez İlçe teşkilatı en iyi isimlerini listeye alarak halkın karşısına çıktı. Daha önce fazla tanınmayan Erkan Küçükemirler, siyasete çok çabuk ısındı ve çok dolu bir aday olduğunu gösterdi. Hollanda Modeli projesi her kes tarafından kabul edilip konuşulmaya başlarken, diğer siyasi partilerin de İlimtepe ve köylere dikkatini çekmeyi başardı. Öyle ki bir anda diğer siyasi partilerde bu bölgeye yönelik, çiftçi ve besiciler için projeler üretmeye başladılar.

EN ÖNEMLİ FAKTÖR

GİK üyesi olmasına rağmen Meclis Üyesi adayı olan ve Saadet Partisi’nde mevki, makamın önemli olmadığını gösteren Recep Sarıdoğan, ilçe halkının ve Kocaeli’nin yakından tanıdığı bir isim. Daha önce de Saadet Partisi’nin Belediye Başkan ve Milletvekili adayı olan Recep Sarıdoğan, yerinde fikirleri, açıklayıcı konuşmasıyla biliniyor ve bu seçimde de en önemli faktörler arasında yer aldı.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORLAR

Önceki iki dönem İlçe Başkanlığını yapan Ömer Faruk Coşkun, partinin takdirle karşılanan bir diğer Meclis Üyesi adayı oldu. İlçenin sevilen ve saygı duyulan esnaflarından olan Ömer Faruk Coşkun, inandığı ekibi ve amacı için gece gündüz demeden çalıştı ve karınca misali önemli olanın çalışmak olduğunu söyledi. Sahada oldukça geniş bir destekçi kesimine sahip olan Ömer Faruk Coşkun ve ekibi, amaçlarının en yüksek oyu alarak seçimi kazanmak olduğunu, gerçek belediyeciliğin nasıl yapılacağını halka göstermeyi hedeflediklerini söylüyor.

GÖNÜLLÜ ÇALIŞANLAR

Partinin ajanda görevini gören Hikmet Aydın, her Saadet Partili gibi alçak gönüllü ve çok çalışan isimlerinden. Körfez Belediye Meclis toplantılarının daimi takipçisi olan Hikmet Aydın, her siyasi partinin aralarına katmayı düşündüğü siyasilerden. Ajandasında tüm toplantı notlarını saklayan Hikmet Aydın, seçimde de SKM Başkanlığı görevini üstlendi ve yönetimde olması gereken Meclis Üyeleri arasında anılıyor.

"YÖNETİMDE OLMALIYIZ"

Partinin önemli isimlerinden olan Ömer Faruk Coşkun, 1 Nisan sabahı yönetimde olmaları gerektiğini hatırlatarak, “İlçede en çok hizmetin olduğu, sosyal yardımlaşma açısından başlangıçların yapıldığı dönem Refah dönemidir. Körfez halkı yeniden hizmet, şeffaflık, sosyal yardımlaşma, dürüst ve adil paylaşım istiyorsa artık fanatik gibi parti tutmaktan vazgeçip, bizim ekibimize oy vermelidir. Vatandaşlarımız, sizin döneminizde her şey güzeldi söylemlerini bırakıp, aynı günler için sandık başında seçimlerini bizden yana yapmalılar. Bu fırsat kaçarsa bir 5 yıl daha yalnızca eskileri yad ederek geçirirler ve ilçe bir dönem daha kaybeder. Biz yönetmeye hazırız, ekibimiz çok iyi, işi bilen, kimsenin eleştirmek istemediği isimlerden kurulu. Bize fırsat verin, bir daha ki dönem sahaya bile çıkmaya gerek kalmadan vatandaşlarımız devam edin diyecektir” dedi.

29 Mar 2024 - 11:48 - Siyaset