Tepeköy’ün ulaşım sıkıntısı bitmek bilmiyor!

Kocaeli haber - İzmit’te yer alan Tepeköy Mahallesi’nin ulaşım sıkıntısı bitmiyor. Sorunları çözülmeyen mahalle sakinleri son çare basın açıklaması yaparak seslerini duyuruyor

Yağmur  Ertürk
Yağmur Ertürk Tüm Haberleri
Tepeköy’ün ulaşım sıkıntısı bitmek bilmiyor!
Tepeköy’ün ulaşım sıkıntısı bitmek bilmiyor!
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli son dakika - Kocaeli’nin İzmit ilçesinde yer alan Tepeköy Mahallesi’nin  sakinleri sağlanamayan durak sorunu yüzünden bir araya geldi. Otobüslerin buradan geçmediğini vurgulayan mahalle sakinleri ulaşımın bu mahalle için sadece bir hayal olduğunu üzülerek vurguluyor.


EN YAKIN DURAK 1 KİLOMETRE

Tepeköy vatandaşları, Varlık caddesi ve Şanlı sokağın da içinde bulunduğu mahallenin civarlarında durak olmamasından yakınıyor. Mahalleli aynı zamanda Şehir Hastanesine ve İzmit merkeze giderken de durağın uzak olmasıyla zorlandıklarını belirtiyor. Mahalle sakinlerinden Celal Güreşen, burada ikamet eden insanların çoğunluğunun yaşlı ve engelli vatandaşlardan oluştuğunu vurgulayarak şunları söyledi; “ Burada çoğunlukta yaşlı vatandaşlarımız ve engelli kardeşlerimiz var bu rampaları çıkamıyorlar, durak zaten çok uzakta en yakın durak Mopaş’ın karşısı 1 kilometre yol ediyor ve 20 dakika sürüyor, taksi çok pahalı emekli maaşı da belli. Çaresiziz kimse sesimizi duymuyor o yüzden bugün burada toplandık” dedi. Mahalleden 72 veya 34 numaralı otobüslerin geçmesini isteyen vatandaşlar eskiden Varlık caddesinde yer alan durağın da kaldırıldığını belirtti.


“ESKİDEN BU YOLLAR AÇIK BİLE DEĞİLDİ”

Vatandaşlar aynı zamanda rampa olan yolların 5 seneye kadar önce açık olmadığını da belirtti. Mahalle sakinlerinden Bahadır Güreşen, önceki dönemde  kar yağdığında rampaların tuzlanmadığını ve Tepeköy’ün kaderine terk edildiğini söyledi. Şimdilerde yol sorunu çözülse bile mahallenin ulaşım sıkıntısı bir türlü çözümüne kavuşmuyor.


“MUHTAR BURAYA AYAK BİLE BASMIYOR!”

Tepeköy sakinleri, iki dönemdir görevini sürdüren muhtar Celalettin İçöz’e de tepkili. İçöz’ün sokaktan dahi geçmediğini vurgulayan mahalleli, muhtarın seçim pusulalarını bile kendisinin değil başka birini görevlendirerek dağıttırdığını iddia etti.

28 Mar 2024 - 17:04 - Güncel

Mahreç  Yağmur Ertürk