TEMA Vakfı'nda anlamlı yürüyüş

Kocaeli haber - TEMA Vakfı Körfez İlçe Sorumluluğu 21-26 Mart Orman Haftası'nda farkındalık oluşturmak amacıyla Çenesuyu Çınarlıdere Mesire alanında 10 kilometrelik doğa yürüyüşü gerçekleştirdi

TEMA Vakfı'nda anlamlı yürüyüş
TEMA Vakfı'nda anlamlı yürüyüş
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli son dakika - TEMA Gönüllülerinden oluşan 30 kişilik TEMA Körfez ekibi geçtiğimiz Cumartesi günü Mesire alanında orman içinden harikulade bir doğa manzarasında 10 kilometrelik doğa yürüyüşü yaptılar. İlçe Sorumlusu Fatih Uykun yürüyüş sonrası yaptığı açıklamada Tema Vakfına gönlünü veren Körfez Tema ekibine teşekkür etti. Orman Haftası vesilesi ile tüm Körfez’i Tema ailesine katılmaya ve her ay en az bir kez gerçekleştirdikleri organizasyonlarda doğanın eşsiz kokuları ve sesleriyle buluşmaya çağırdı.

DOĞAYLA UYUMLU YAŞAM FELSEFESİ

Fatih Uykun yaptığı açıklamada, “ Ülkemizde “21-26 Mart Orman Haftası değişik etkinliklerle kutlanıyor. Biz de TEMA Vakfı Körfez İlçe Sorumluluğu olarak gönüllerimizle birlikte hafta Körfez ilçemizde 25 Martta fidan bakımı etkinliği gerçekleştirdik. Doğal güzelliklerimize , Körfez’imizin ormanlık alanlarını korumak ve sahip çıkmak, biz TEMA gönüllerinin ve Körfezlilerin en öncelikli görevlerinden birisidir. İlimtepemizin durumu, çevresindeki çöplerin yoğunluğu bizleri son derece rahatsız ediyor. En kısa zamanda Çınarlıdere Mesire Alanı gibi çevre düzenlemesinin yapılması ve halkımıza açılması konusunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Körfez Belediyemizin dikkatini çekmek istiyoruz. Doğa hepimizin ona el birliğiyle sahip çıkmamız ve doğayla uyumlu bir yaşam ana felsefemiz olmalıdır ”dedi.

28 Mar 2024 - 12:21 - Güncel