Hikmet Aydın: Üretmeden olmayacağını söyledik

Kocaeli haber - SP Körfez Belediye Meclis Üyesi Hikmet Aydın, seçimlere sayılı günler kala, söylediklerinin halen anlaşılamadığını ve bu şekilde belediyeciliğin yapılamayacağını söyledi.

Kocaeli son dakika - Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ü ve daha önceki AK Partili Belediye başkanlarını arsa satarak çözüm aramakla suçlayan Saadet Partisi Körfez Belediye Meclis Üyesi Hikmet Aydın, tek çözümün üretmekten geçtiğini, ama kendilerini dinlemediklerini söyledi. Hikmet Aydın, Saadet Partisi’nin sloganının ,”Üretmek, üretmek, üretmek ve yerinde kullanmak” olduğunu hatırlatarak, “Rahmetli Genel başkanımız Necmettin Erbakan’da sürekli olarak üretim üzerinde duruyordu. Ne yazık ki kendisini anlayamayanlar sürekli satarak, üretimden uzaklaşıp, tüketici olarak bugüne geldiler. Sürekli satarak, halktan gelecek vergileri bekleyerek, ceza gelirine bel bağlayarak kendi kendine yeten belediye modeli sağlanmaz. Körfez Belediyesi’ de ülkenin küçük bir örneği. Üretim olmadan gelir olmaz, sürekli satarak, halkın malını birilerine devrederek ne borçlar bitirilir, ne de ekonomik rahatlama olur. 4 dönemdir belediyeyi yönetenler sürekli satarak bütçe sağlamaya çalışıyorlar. Sata sata yer kalmayınca bu sefer Kabakoz’da olduğu gibi plan değişikliği yaparak yeni parseller çıkartıyor, onları da satıyorlar. Gelir olmayınca Büyükşehirden borç alıp, bu kez elde kalan gayrimenkulleri onlara veriyorlar. Buna rağmen Körfez Belediyesi halen borç içinde” dedi.

"SÖZ VERDİĞİMİZ MODELİ YAPACAĞIZ"

Hikmet Aydın, kendi kendine yeten belediye olmanın tek yolunun üretim olduğunu ifade ederek, “Belediye Başkan adayımız Erkan Küçükemirler ile bölgeyi dolaştık. İlimtepe ve çevre köyleri hem tarım, hem de hayvancılık için elverişli. Yalnızca buralarda kurulacak mandıra türü işletmeler ile dahi hem bölge kalkınır, hem istihdam sağlanır, hem betonlaşmanın önüne geçilir ve topraklar tarımla tanışır, hem de belediye gelir elde eder. Bu proje her dönem söz verilen ve seçimden sonra unutulan vaatler haline gelmiş. Aslında üretim yapılması gerektiğinin her kes farkında, bölgenin buna uygun olduğu da biliniyor ama uygulamaya gelince yapılmıyor. Üretim vaadiyle başlayan politikalar betonlaşma ile devam ediyor. Bu konuda söz verip, vaadini yerine getirecek tek siyasi parti var oda Saadet Partisi. 1 Nisan sabahı itibari ile söz verdiğimiz Hollanda modeli uygulamasına başlayacağız ve nasıl bir üretim modeli ile kendi kendine yeten belediyecilik yapılacağını göstereceğiz” dedi.

28 Mar 2024 - 12:11 - Siyaset