Zafer Mutlu: Başiskele, imtiyazlıların çiftliği olmayacak

Kocaeli haber - SP Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu, ‘Yeşilin ve mavinin bütünleştiği doğasıyla ilimizin cazibe merkezi olmaya aday en nadide ilçe olan Başiskele, maalesef kamu yararı gözetmeyen bir anlayışla bu güne kadar yönetildi. Rant paylaşımının, çıkar ilişkilerinin ve tamahkar imtiyazlı grupların at koşturdukları bir yer haline getirildi’ dedi.

Zafer Mutlu: Başiskele, imtiyazlıların çiftliği olmayacak
Zafer Mutlu: Başiskele, imtiyazlıların çiftliği olmayacak
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli son dakika - Saadet Partisi (SP) Başiskele Belediye Başkan adayı Zafer Mutlu yaptığı açıklamanın devamında, ‘Geçen hafta bir kesitini sunduğumuz aç gözlülük o kadar fazla ki, bu ilçede tek tek sıralamak mümkün olamamaktadır. Yaptığımız o açıklamalarımıza verilen cevaplardaki çelişkiler, haklılığımızı perçinlemekten öte bir anlam da taşımamıştır. Cevap veren büyükşehir belediyesi eski başkanı da ‘Ben rant peşinde koşsaydım, çok daha farklı işler yapardım’ demiş. Sormak lazım kendisine, makamının forsuyla çocuklarınızın rant sarmalından örnekler vermemizi ister misiniz? Sadece bir örnek verelim. Millete baraj havzası diye çivi çaktırmayan sizler, oğlunuza baraj ve İzmit manzaralı villası için imar yasağını gecelik operasyonla delerek, yani özel imar düzenlemesi yaparak ardından yine imara kapatıldığından hiç mi haberdar olamadınız? Bu da yetmez, o bölgedeki insanlar çukurlu yollardan evine giderken bu villaya sıcak asfalt yol nasıl yapılabildi mesela?

DAHA ÇOK VİLLA İÇİN ÖZEL İMAR DÜZENLEMESİ’

Bu anlayışın imar rantlarıyla şöhrete ulaşmış önceki başkanı mesela… Şeyhi olduğu söylenen bir zatın Servetiye’de ki tarlasının yüzde 5’lik imarını özel imar düzenlemesi yaparak yüzde 30’a çıkarması hangi adalete, hangi izana, hangi insafa sığmaktadır? Vatandaş Ahmet’e Mehmet’e yüzde 5 imar reva görülürken, ağzını açtıklarında ‘bir lokma bir hırka’ güzellemeleri yapanlara tam 6 katlık bir rant ikramı hiç mi utandırmadı sizleri? Üzerinde yapılan mürit villaları hangi ulvi hizmete, hangi kutsi emele katkı sunacaktır acaba?

BÜYÜKŞEHİR KENDİ İŞİNİ YAPMALIDIR’

Büyükşehir Belediyesi bu seçkinlere hizmet etmekten Başiskeleli’yi canından bezdiren ulaşım rezaletini çözmeye elbette fırsat bulamayacaktır. Bu ilçe, imar rantlarıyla kısa zamanda 100 bine yakın nüfus artışına sahne olurken, ulaşım altyapısına bir çivi çakılmaması nasıl bir yönetim anlayışıyla karşı karşıya olduğumuzu çok net göstermektedir. Sabah akşam Başiskele’ye ulaşımda yaşanan trafik keşmekeşini çözmek, köprü altına vaat tabelası asmakla olsaydı keşke.

ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT’

Ya bu imtiyazlı grupların ve seçkin ilahiyatçıların rant odaklı dünyevi hırslarına ne demeli? Erbakan hocamızın ‘sakallı hüsnü’ çığlıkları, sanırım tam da buraları işaret etmektedir. Başiskeleli’lerin yakından tanık olduğu bu tablo sekülerleşmenin ve bir bozulmanın işareti değil midir? Bu zevat, Hz. Ömer’in savaş ganimetinden kendisine ve oğluna düşen kumaşlarla birlikte kendisine bir elbise diktirebildiğini anlatan zevat değil midir? Şimdi kamunun gücüyle dünyalıklarına dünyalık eklemekten hiç mi mahzun olmazlar? Hala parsasını topladıkları Erbakan hocamızın ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ vurgusundan bu kadar mı nasipsiz olur insan?

BU GİDİŞE DUR DENİLECEKTİR’

Onun için on yıllardır bu ilçeyi talan eden imtiyazlı sınıflara dur demek gerekmektedir. Onun için, aynı anlayışın farklı figürler eliyle tarumar ettiği bu ilçenin yeni bir yönetim anlayışına ihtiyacı vardır.’ şeklinde konuştu.

BİR SÖZÜMÜZ DE SEVGİ PITIRCIKLARINA’

Sözlerine devam eden Mutlu, ‘Gelin dedik destek olun yürüyüşümüze bakın bu ilçe de büyük rant dönüyor rantın ağababaları ile büyük bir mücadele veriyoruz muhalefeti bölmeyin dedik dinletemedik. Rant sahiplerine can simidi oldular. ‘Sevgi Pıtırcıkları’ gibi dolaşıyorlar ortada. Neye hizmet ettiklerinin farkındalar veya değiller bilemiyorum. Ancak seçmen her şeyin farkında çok şükür. Sağcısı solcusu el ele verip bu düzeni hep beraber değiştireceğiz inşallah. Başiskele sevdalılarını bunun için gönül ittifakımıza çağırıyoruz. İnanıyoruz ki, bu halk, kendilerini küçük gören ve bu ilçede istediği gibi at koşturan bu kibirli imtiyazlı yapılara artık geçit vermeyecektir. Ve 31 Mart gecesi yeni, temiz, şeffaf ve adil yönetilen bir Başiskele için vatandaşlarımız Zafer Mutlu ittifakında buluşacaktır.’ diye ifade etti.

26 Mar 2024 - 10:22 - Siyaset