Hürriyet ‘Yeni Nesil Kent Alanları ve Yaşam Estetiği’ projelerini anlattı

Kocaeli haber - ‘Yeni Nesil Kent Alanları ve Yaşam Estetiği’ vizyonu ile gerçekleşecek projelerinden bahseden Hürriyet, doğa ile iç içe bir İzmit’in müjdesini verdi

Hürriyet ‘Yeni Nesil Kent Alanları ve Yaşam Estetiği’ projelerini anlattı
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli son dakika - İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, ‘Yeni Nesil Kent Alanları ve Yaşam Estetiği’ vizyonu altındaki gerçekleşecek olan projelerinden bahsetti. Daha yaşanabilir ve doğa ile iç içe bir İzmit için projelerinden bahseden Başkan Hürriyet; projeleri anlattı.

100. YIL PARKI BIÇKIDERE GÖLETİ

"Göreve geldiğimizde ilk kar yağışında çöken, mezbelelik bir haldeydi. Yıkıp yeniden yaptık. Şu anda bitirdik. Burayı 100. yıla yakışan bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz. 

ÇARDAKTEPE MESİRE ALANI

Çardaktepe Mesire Alanı, “Bunun için 3 yıldır uğraşıyoruz. Yuvam Bölgesi sakinleri bizden sosyal alan istiyordu. Buranın ihaleye çıkması için çok uğraştık. Bu bölge için birçok sosyal alanın olacağı bir proje çalıştık. Ama ihale günü Orman Müdürlüğü bizi diskalifiye etti. Ama burası için çalışmamız devam ediyor. Bu alanı geri alana kadar mücadele edeceğiz.  


ÜÇTEPELER SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM ALANI

Üçtepeler Sürdürülebilir Yaşam Alanı, “Bu projede ekolojik tarım örnekleri sergilenecek. Ayrıca sosyal tesis olarak hizmet verecek. Burada birçok tarımsal ve permakültür çalışmalarının yapılmasını istiyoruz”dedi.


SOKAKLAR CIVIL CIVIL OLACAK

Köseoğlu, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Cebesoy, Mimar Sinan ve diğerleri… Bu dönem biraz daha klasik belediyecilik yapacağız. Öncelikle insanların kapısının önünü konfora kavuşturacak sokaklar yapmak istiyoruz. O sokakların hepsinin planını hazırladık. Birçok sokak ve sokak arasını aynı diğer sokaklar gibi cıvıl cıvıl hale getireceğiz.

“300’DEN FAZLA PARKI YENİLEYECEĞİZ”

Çocukların istediği en çok şey park alanı. İki salıncak koyulup adına park denilmiş alanlar mevcuttu. Göreve geldiğimizde 500’den fazla park vardı. Bunun yarısını yeniledik. Bu dönemde öz kaynaklarımızla bu parkların hepsini daha modern hale getireceğiz. 5 yıl içerisinde 300’den fazla parkı yenileyeceğiz. Gülümse Kafelerin yeni dönem içerisinde sayılarını ve hizmet kalitelerini arttıracağız” dedi.

25 Mar 2024 - 14:28 - Siyaset