Hürriyet: Tarım Geliştirme Merkezi ve Tarım Akademisi kuracağız

Kocaeli haber - Üreten Belediye vizyonuyla birçok tarımsal kalkınma hamlesine imza atan Başkan Hürriyet, yeni dönemde Tarım Geliştirme Merkezi ve Tarım Akademisi kuracağını söyledi

Hürriyet: Tarım Geliştirme Merkezi ve Tarım Akademisi kuracağız
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli son dakika - İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, proje tanıtım toplantısında yeni dönemde tarımsal kalkınma hamlelerine devam edeceklerini ifade etti. 2 yeni merkezin müjdesini veren Hürriyet, şu ifadeleri kullandı: Biz üretime çok önem veriyoruz. Ürettikçe zenginleşeceğiz. Türkiye’yi üretim kurtaracak. O yüzden de Üreten Belediye Güçlü Tarım diyerek İzmit Tarım Geliştirme Merkezi kurmak istiyoruz. Budama, sulama, gübreleme, yetiştiricilik ve talep edilen konularda çiftçilere eğitimler verilecek. Üretimi desteleyecek, istihdamı destekleyecek bir merkez olacak.

BİRÇOK EĞİTİM VERİLECEK

İçerisinde seraları, kafe, toplantı odası, buluşma alanı, destek ofisi, kütüphane, biocoğrafya merkezi, laboratuvar, toprak okulu yer alacak. Buna ek olarak bir Tarım Akademisi kurmak istiyoruz. Budama, sulama, gübreleme, yetiştiricilik ve talep edilen konularda eğitimler verilecek.

ÇİFTÇİYE DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK

Fide, fidan, tohum ve gübre desteklerimizi arttırarak devam edeceğiz. Küçükbaş hayvan desteklerimize bu dönem de devam edeceğiz. Üreten belediye olarak atölyelerimiz üretmeye devam edecek. Kapalı Pazar alanlarının sayılarını arttırmaya çalışacağız. Daha nitelikli alanlar kazandıracağız. 

25 Mar 2024 - 14:24 - Siyaset