Erdoğan’ın imzaladığı aday listesi Büyükakın’da

Kocaeli haber - AK Parti Kocaeli’de hangi isimin aday gösterileceği merak konusun olurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan listenin AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a iletildiği öğrenildi

Kocaeli son dakika - 31 Mart yerel seçimlerine iki ay gibi kısa bir süre kalırken kamuoyunun merakla beklediği Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti), Kocaeli’deki ilçe belediye başkanları kim olacağı oldu. Aday adayları için süreç önce 20 Ocak olarak açıklanırken daha sonra 30 Ocak diye değiştirildi.

LİSTE İMZALANDI

Yarın ilçe adaylarının açıklanacağı iddia edilirken sürecin iki gün daha uzatılacağı iddia edildi. AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı’nın cumartesi günü aday tanıtım toplantısı için yer ayırdığı ancak uzayan süreç nedeniyle bu kararından vazgeçtiği öğrenildi. Bugün İstanbul ve Eskişehir’de bir dizi program gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kocaeli için hazırlanan listeyi imzaladığı öğrenildi.

ADAY TANITIM TOPLANTISI YAPACAKLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan liste ise bu akşam AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a iletildiği öğrenildi. Büyükakın’ın AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus ile listeyi adaylara iletip ardından aday tanıtım toplantısı yapacağı iddia edildi.  Ayrıca AK Parti İl Teşkilatı'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan katılması halinde Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu bir haftalığında yer ayırdığı, Erdoğan'ın katılmaması ve AK Parti Genel Merkezi'nde genel başkan yardımlarından bir ismin katılması durumunda da Kocaeli Kongre Merkezi'nde yer ayırdıkları öğrenildi. 

29 Oca 2024 - 21:26 - Siyaset