Azerin’den Yalova’da muhteşem konser

Kocaeli haber - Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin, Yalova Belediyesi tarafından düzenlenen “Yürüyen Köşk Kültür Sanat Sezonu” etkinlikleri çerçevesinde konser verdi.

Azerin’den Yalova’da muhteşem konser
Azerin’den Yalova’da muhteşem konser
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli son dakika - Halka açık ve ücretsiz gerçekleşen konser Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konseri Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ve eşi Gökşen Tutuk, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş izledi. Özellikle ‘Canım Türkiye’m ve ‘Çırpınırdı Karadeniz’ parçaları yoğun alkış alırken, sanatçının söylediği ‘Allah-u Ekber Türkler Geliyor’ eseri ise duygu ve coşkuyu zirveye çıkardı.

Azerin’den Yalova’da muhteşem konser

"TÜRKİYE'NİN AZİZ HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Türk dünyasının kıymetli sanatçısı Azerin, programda sadece sanatıyla değil ülke meselelerine ilgisi ve verdiği mesajlarıyla da dikkat çekti. Türk dünyasına selam gönderen Azerin, “Azerbaycan’ın haklı davasında Azerbaycan’ın yanında olan, Azerbaycan’a omuz veren, desteğini esirgemeyen sadece Azerbaycan’ın değil adaletin, hakkın, insanlığın yanında olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, Türkiye’nin aziz halkına teşekkür ediyorum” diyerek Azerbaycan ile Türkiye’nin birlikteliğini vurguladı.

Azerin’den Yalova’da muhteşem konser

MUSTAFA TUTUK'TAN PLAKET

Konserin sonunda sanatçı Azerin ve orkestrası müzikseverler tarafından uzun süre alkışlandı. Sahneye Türk bayrağını dalgalandırarak çıkan Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk sanatçıya günün anısına plaket takdim ederken Gökşen Tutuk da sanatçıya çiçek takdim etti. Başkan Tutuk, “Harika bir ses harika bir yorum bu akşam bizimle beraberdi. Kendisine teşekkür ediyoruz ve her zaman yanımızda görmek istiyoruz. Yürüyen Köşk Kültür Sanat Sezonu’muz bundan sonra da dolu dolu devam edecek. Hemşehrilerimizi etkinliklerimize davet ediyoruz” dedi.

Azerin’den Yalova’da muhteşem konser

28 Oca 2024 - 15:54 Yalova- Kültür-Sanat