Derince Eğitim ve Araştırma ve İzmit Seka Devlet Hastanesi yıkılıyor

Kocaeli haber - Kocaeli Şehir Hastanesi'nin yapımıyla beraber ne olacağı konusunda soru işareti olan Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve İzmit Seka Devlet Hastanesi'nin akıbeti hakkında AK Parti Kocaeli Milletvekili Saadetin Hülagü açıklamada bulundu

Derince Eğitim ve Araştırma ve İzmit Seka Devlet Hastanesi yıkılıyor
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli son dakika - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kocaeli Miletvekili Sadettin Hülagü, Derince Araştırma Hastanesi ve İzmit Seka Devlet Hastanesi'nin akıbetinin ne olacağını açıkladı. Hülagü, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yıkılarak yerine 400 yataklı hastane, Seka Devlet Hastanesi’nin yerine ise 250 yataklı hastane yapılacağını sosyal medyahesabından duyurdu.

YERİNE DAHA BÜYÜK KAPASİTELİ HASTANELER YAPILACAK

Hülagü'nün paylaşımı şu şekilde; “Yeni sağlık yatırımlarımızla Kocaeli halkımızın hizmetindeyiz. Sağlık Bakanlığınca yürütülmekte olan bölge tabanlı sağlık hizmetleri planlama çalışmaları kapsamında, Kocaeli ilimizde artan nüfus yoğunluğu ve  hizmet binalarının ekonomik ömürlerini doldurması nedeniyle Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ana yerleşkedeki eski binaları yerine 400 yataklı, İzmit Seka Devlet Hastanesinin mevcut yerleşkedeki eski binaları yerine ise 250 yataklı yeni hastane yapılması Sağlık Bakanlığınca uygun görülmüş olup, yatırım programına alınmıştır.Sağlıkta kalite ve erişilebilirlik bizim önceliğimiz. Kocaeli, yeni sağlık yatırımlarıyla sağlıkta örnek bir il olmaya hazırlanıyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde sağlıkta dönüşümü sürdürüyor ve sağlıklı bir Kocaeli için durmaksızın çalışıyoruz!”

23 Oca 2024 - 20:30 - Güncel