Başkan Hürriyet'ten üyelere mesaj! "Partimizin gücünü gördük"

Kocaeli haber - Ön seçimden zaferle ayrılan Fatma Kaplan Hürriyet birlik ve beraberlik mesajı vererek, "Bugün, Cumhuriyet Halk Partimizin gücünü ve birliğini bir kez daha gösterdiğimize inanıyorum" dedi

Başkan Hürriyet'ten üyelere mesaj! "Partimizin gücünü gördük"
Video için play'e tıklayın

Kocaeli son dakika - Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) İzmit  İlçe Örgütü’nde ön seçim sonuçlandı. Hakan Tanta, Emre Andız, Hüseyin Erol ve Fatma Kaplan Hürriyet arasında geçen yarışta kazanan aldığı 2 bin 54 oyla Fatma Kaplan Hürriyet oldu. Hürriyet, genel merkezin onayı ile resmen CHP İzmit Belediye  Başkan Adayı olacak.

3 BİN 721 ÜYE SANDIĞA GİTTİ

Ön seçimde toplam 3 bin 721 oy kullanıldı. Fatma Kaplan Hürriyet 2 bin 54 oy ile zaferi kazanan isim oldu. Hakan Tanta 1099 oy, Emre Andız 320 oy, Hüseyin Erol 215 oy alma aldı. Toplam 33 oy geçersiz sayıldı. Hürriyet en yakın rakibi Hakan Tanta’ya 955 fark attı.

FATMA KAPLAN HÜRRİYET KAZANDI

CHP İstanbul Milletvekili Ali Gökçek kazananın 2 bin 54 oyla Fatma Kaplan Hürriyet olduğunu açıkladı ve şunları söyledi: “Ön seçimimiz sonuçlandı. Çok güzel bir seçim yaptık. Bu anlamda herkese teşekkür ediyorum. Seçimin sonucunda 2 bin 54 oyla Fatma Kaplan Hürriyet kazandı. Bütün aday adaylarımıza teşekkür ederim. Fatma başkanımıza da İzmit’i bir dönem daha güzelleştireceğine inanarak şimdiden başarılar diliyorum”

"KALPTEN TEŞEKKÜR EDERİM"

Ön seçimden zaferle çıkan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet şu ifadelere yer verdi; "Değerli CHP Üyelerimiz. Bu önemli günde, Cumhuriyet Halk Partimizin 10 yıl sonra gerçekleştirdiği İzmit Belediye Başkanlığı ön seçiminde, bana göstermiş olduğunuz destek ve güven için kalpten teşekkür ediyorum. Aday adayı arkadaşlarım Hakan Tanta, Emre Andız ve Hüseyin Erol'a, CHP İzmit İlçe Başkanımız Gökhan Ercan'a ve kıymetli yönetimine de, bu demokratik yarıştaki katkıları için özellikle teşekkür etmek istiyorum.

"ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM"

Bugün, Cumhuriyet Halk Partimizin gücünü ve birliğini bir kez daha gösterdiğimize inanıyorum. Söz veriyorum ki, değerli partililerimizin güveninizi boşa çıkarmayacağım ve her zaman olduğu gibi İzmit'imizin ve siz değerli İzmitlilerin en iyi şekilde temsilcisi olmak için var gücümle çalışmaya devam edeceğim. Bu yolda hep birlikte, el ele, omuz omuza yürüyecek, İzmit'imizi daha yaşanabilir, daha yeşil, daha modern ve herkes için eşit imkanlar sunan bir kent haline getirmek için çalışacağız. Sizlerin desteği, inancı ve enerjisi ile daha güzel yarınlara ulaşacağımıza inanıyorum" 

21 Oca 2024 - 20:49 - Siyaset