Kocaelispor’da tepkiler çığ gibi büyüyor! Var Hakemi ne iş yapıyor?

Kocaeli haber - Manisa FK karşılamasının hakemine tepki gösteren Kocaelispor Başkanı Engin Koyun, Kendimi yağlı güreşlerde gibi hissettim. Hadi orta hakem es geçti. VAR Hakemi sen ne iş yaparsın? Sen nasıl es geçiyorsun?” dedi

Kocaeli son dakika - Kocaelispor Başkanı Engin Koyun ve Kocaelispor Basın Sözcüsü Tuncay Arıcan, Manisa FK maçında yaşanan hakem hatalarıyla ilgili Yıldız Entegre Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi.  

“İDDAA ORANLARINA KADAR İNCELENMELİ”

Basın toplantısı ilk söz olan Basın Sözcüsü Tuncay Arıcan, "Süper Lig’e kavuşmaya arzu ettiğimiz bu sezonda fahiş hakem hatalarına karşılık bir toplantı yapmak istedik. Süreci etkileyen bazı engeller hedefe ulaşmamıza engel olmuştur. Hedefe giden yolda kim ne yaparsa yapsın hedefimize ulaşacağız. Dün skandal olaylar yaşanmıştır. MHK ve diğer mercilerin maçı incelemesi için gerekli girişimleri yapacağız. Dünkü maç her açıdan incelenmeli. İddia oranlarına kadar bakılmalı, araştırılmalı” dedi.

“ALTINORDU MAÇINDA VERİLEN SKANDAL PENALTI”

Kocaelispor Başkanı Engin Koyun şu ifadelere yer verdi; “4 yıl önce bu göreve geldiğimiz günden bu güne kadar sayısız hakem hatasına maruz kalmamıza rağmen onlarda insandır hata yapabilir dedik. 2 yıl önce bu acıyı bize yaşattılar. Altınordu maçında verilen skandal penaltı ile yaşattılar. O sezon küme düştük. Biz bu acıyı çok derinden hissettik. Gelinen noktada aynı tedirginlik bizde yeniden başladı. Manisa maçına kadar zaman zaman hakem hatalarıyla karşı karşıya kaldık. Dünkü maça kadar yine insandır hata yapar dedik. Artık dün bardak taşmıştır.

“VAR HAKEMİ SEN NE İŞ YAPARSIN?”

Yalnız bizim tarafımızdan değil Manisasporlu yöneticiler de buna destek verdi. 4 yıldır kulüp başkanıyım. Böyle bir skandal görmedim. O hakemin düştüğü zavallı duruma acıdım. Manisa başkanı ve yöneticileri kendilerine verilen penaltı için: “Ya o nasıl penaltı” dediler. Tanque’nin bariz golü var çizgisi çekilmeden iptal edildi. Skandallar bitmedi. Christian’nın pozisyonu bir hatırlayın. Böyle bir şey olabilir mi? Kendimi yağlı güreşlerde gibi hissettim. Hadi orta hakem es geçti. VAR Hakemi sen ne iş yaparsın? Sen nasıl es geçiyorsun?

“BİR DAHA KOCAELİSPOR MAÇINA VERİLMEMELİ”

Geçmişte küme düşmemize vesile oldular. İstanbul maçında 5 metreden ofsayttan gol yedik. O gün hakem gelip benden özür diledi biliyor musunuz? Altınordu maçındaki skandal hakeme hala maç verilmeye devam ediyor. Özellikle federasyon başkanına çağrımdır. İlgili kurum ve kuruluşlara söylüyorum. Kişisel yapılan hataların faturası camialara ve size kesiliyor. Türk futbolunun geleceğini yok etmek için görevlendirilmiş şahıslar olarak görüyorum. Büyük bir camianın kaderi ile oynanmasına izin vermeyeceğiz. Bireysel yapılan bu hataların Türk futbolunun geleceğinin yok edilmesine yönelik yapıldığını söylüyorum. Bu hakemlerin bir daha Kocaelispor maçına verilmemesini, hatta düdüklerinin asılması gerektiğini düşünüyorum.

“DÜDÜKLERİNİ ASACAKLARDIR”

Dün akşam sabaha kadar uyuyamadım. Biliyorum ki büyük bir kısımda aynı durumu yaşadı. Siz bu kenti karşınıza aldınız. Bu camianın geceleri rüyalarınıza gireceğini unutmayın. Dünkü skandala rağmen inanıyorum ki hep beraber hedefe yürüyeceğiz. Artık sen, ben davasını ortadan kaldırıp kenetlenelim. Eyüp maçı ile buna başlayalım. Hedefimize yürüyelim. Bizim canımız dün çok yandı. Camianın canı yandı. Ümit ediyorum bizden özür dileyecek ve düdüklerini asacaklardır.

15 Oca 2024 - 12:36 - Spor