CHP Körfez’de ön seçime kavgayla girecek

Kocaeli haber - CHP Körfez İlçe’de yaşanan ve ilin de seyirci kaldığı ayrışma, seçime 80 gün kala artarak devam ediyor

Kocaeli son dakika - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Körfez İlçe’de yaşanan ve ilin de seyirci kaldığı ayrışma, seçime 80 gün kala artarak devam ediyor. Diğer siyasi partiler oy oranına bakmadan birleşmek ve kazanmaya odaklanmak için çalışırken, CHP Körfez’de 5 aday adayı ve ilçe yönetimi kavgaya devam ediyor.

OY TOPLAMAYA ÇALIŞIYOR 


Kavga öyle ileri boyutlara ulaştı ki, 3 aday adayı bir araya gelip ilçe yönetimini taraflı davranmakla, yönetimden imza alıp genel merkeze teslim etmekle suçlarken, bir aday adayı da verdiği demeçle kıskanıldığını ve kendisine engel olunduğunu söylemekten kaçınmadı. Sahada kol kola çalışması gereken aday adayları ve ilçe yönetimi kısır kavgaya devam ederken, rakipleri ise ilerleme kaydederek oy toplamaya çalışıyor.

KAVGA DEVAM EDİYOR 


Seçimlere 80 gün kala İlçe Başkanı ve bazı yöneticiler halen daha inatla bir kişi üzerinde duruyorlar. Bu durum diğer aday adaylarını küstürürken, saha çalışmalarında olması gereken faaliyet sağlanamıyor. İl yönetimi ise buna seyirci kalırken ilçedeki kavga ve ayrışma her gün daha da artıyor.

SİYASİ PLAN NE?

AK Parti’nin son seçimlerde yaklaşık 10 bin oy farkıyla kazandığı Körfez’ de, 2024 seçimleri kritik olarak gözüküyordu. Seçimin kaybedilebileceği ve tayfun Balıkçı’nın en güçlü aday olduğu yıllardır konuşulurken aniden yeni bir isim ortaya çıktı. Son seçimden farklı olarak birlik ve beraberlik sağlanacağı anda ortaya çıkan isim ayrışmalara neden oldu. İddialara göre iktidar partisinden bir milletvekilinin desteklediği bu aday adayı ön plana çıkartılmak istenince de ilçede sular bulanmaya devam etti.

BİRLİK VE BERABERLİK SAĞLAMACAK

21 Ocak’ta kurulacak olan ön seçim sandığına kol kola gitmesi gereken aday adayları bu tutum nedeniyle kavga ederek hazırlanıyorlar. Bu arada, bazı ilçe yöneticileri ve meclis üyeleri, oy kullanacak olan üyeleri farklı isimlere oy vermesi için aramaya başladılar. Aday adayları da bu aramalara dahil olunca ilçedeki ayrışmanın iyice ortaya çıktığı ve üyelerin olanları şaşkınlıkla izlediği söyleniyor. 21 Ocak 2024 günü yaklaşık 2 bin 200 üye sandıkta oy kullanarak, 5 aday adayından birisini seçecek. Geç kalınan karar açıklandığında da kalan süre içinde birlik ve beraberlik sağlanarak seçime girilecek.

14 Oca 2024 - 14:34 - Siyaset