YRP, AK Parti'ye kapıları kapattı! Aydal, Büyükakın'ı es geçmedi

Kocaeli haber - Genel Seçim sürecinden ve bugünkü yerel seçim süreci hakkında konuşan YRP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doğan Aydal, “Tahir Büyükakın iki metro vadetmiş ikisi de yok. Temiz hava demiş her gün zehir suluyoruz. Temiz su vaat etmiş sular pis” dedi

Kocaeli son dakika - 31 Mart yerel seçimleri için zaman daralırken ittifak ve işbirliği tartışmaları sürüyor. Halk TV canlı yayınına katılan Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkan Vekili ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doğan Aydal, AK Parti ile işbirliğine kapıları kapattı.  Aydal, Murat Kurum'un isminin dahi kendileriyle paylaşılmadığını açıkladı. Aydal, "Erdoğan, Yeniden Refah’ı arka bahçesi gibi görmeye çalıştı. Ortada uzlaşma niyeti yoktu" dedi.   

CANLI YAYINDA ERDOĞAN'A SERT SÖZLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı İstanbul adayı Murat Kurum hakkında konuşan Aydal, "Erdoğan, Yeniden Refah’ı arka bahçesi gibi görmeye çalıştı. Ortada uzlaşma niyeti yoktu. Kanal İstanbul beka sorunumuzdur bizim. Bu sebep bile Murat Kurum'un İBB Başkanı olmaması için yeterlidir. Bizim bir partiye güç verişimizi ciddiye almadıklarını gördüm. Onların bizimle yaptığı toplantıları havanda su dövme toplantıları olduğunu fark ettik. Bizim tabanımız da onları istemiyor. AKP'li arkadaşlar diyorlar ki 'bizi desteklemezseniz CHP kazanacak.' Biz AKP'yi kazandırmak için var olan bir parti değiliz. Biz bir sebeple anlaşamayabiliriz. Öyle de gözüküyor. Bizimle İstanbul adaylarını da paylaşmadılar” dedi.

“MURAT KURUM'UN ADAYLIĞINDA EMİNE ERDOĞAN'IN ETKİSİ OLDU

Açıklamasını sürdüren Aydal, “Murat Kurum isminde Emine Erdoğan'ın etkisi olduğunu düşünüyorum. Geçmişteki çalışmalarda bu poşet işlerinde vs. Kurum ile ilişkilerinin etkisidir bu. Murat Kurum beyefendiyle tanışıyorum, gayet beyefendi biri. Ama Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptığı döneminde aklınızda kalan poşetten başka bir şey var mı? 25 kuruşluk poşet... Onda bile mantık hatası var. Cumhurbaşkanının eşi önem veriyor diye bunun peşine düşüldü. Yaptıkları şey çok daha büyük zarara uğrattı. O siyah büyük poşetler yaygınlaştı bu akıllıca değildi. Biz Murat Kurum'u deprem döneminde de gördük. Algı yönetimi ile kurulmuş bir söylem geliştiriyor Murat Kurum beyefendi” ifadelerini kullandı.

“AKP ADAY BİLE BULAMIYOR”

Aydal son olarak, “Şimdi AKP hiç olmadığı kadar sıkıntıda aday bile bulamıyor. Dikkatinizi çekmiştir en sıkıntılı şehirlerde bile eski adaylarını yeniden gösterdi. Bunlardan en dikkat çekenlerinden biri Kocaeli. Tahir Büyükakın iki metro vadetmiş ikisi de yok. Temiz hava demiş her gün zehir suluyoruz. Temiz su vaat etmiş sular pis. Tramvay yapacağım demiş bir tanesi bile bitmemiş. Bütün bu olmazlar içinde bile aynı kişiyi aday yapıyorsa AKP çok çaresiz demektir. Ankara, İstanbul ve İzmir'i kaybedince de kendisini yenilmiş sayacak” şeklinde konuştu. 

12 Oca 2024 - 12:50 - Siyaset