İYİ Parti’nin Kocaeli Milletvekili adayıydı! İstifasını duyurdu

Kocaeli haber - Genel seçimlerde İYİ Parti’nin Kocaeli Milletvekili adayı olan Abdulkadir Erbağcı, İYİ Parti’den istifa ettiğini duyurdu. Erbağcı, “Uzun süre yönetiminde görev aldığım İYİ Parti’den büyük bir üzüntü ile istifa ettiğimi duyurmak istiyorum” dedi

İYİ Parti’nin Kocaeli Milletvekili adayıydı! İstifasını duyurdu
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli son dakika - Genel seçimlerde İYİ Parti’nin 7’nci sıra Kocaeli milletvekili adayı olan Abdulkadir Erbağcı, istifasını duyurdu. Erbağcı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Kamuoyuna; Öncelikle güzel vatanıma hizmet etmek ve vatandaşlarımıza da bu hizmeti ulaştırmak için siyasette İYİ Parti ile adım attım.  İYİ Parti İl Yönetiminde, İl Divanında uzun yıllar bulundum. Canla başla, fedakarca çalıştım.

“CANLA BAŞLA, FEDAKARCA ÇALIŞTIM”

Bu süreç boyunca tüm değerlerimle, elimden geldiğince üzerime düşen görevi layığıyla yapmak için çabaladım. 2023 Genel Seçimlerinde bu düşünce ile İYİ Parti Kocaeli Milletvekili adayı oldum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ayarlarına dönmesi, tek adam rejiminin son ermesi ve tekrar parlamenter sisteme dönmesi için referandum niteliğindeki bu seçimin kaybedilmesi bizlerde büyük bir üzüntüye yol açtı.

İYİ Parti’nin Kocaeli Milletvekili adayıydı! İstifasını duyurdu

“İSTİFA ETTİĞİMİ DUYURMAK İSTİYORUM”

Bu süreçte yapılan hatalar, tercihler ve yapılanlar herkesin malumudur. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemin ve milletimin çıkarlarına öncelik vererek bütün azmimle çalışmaya devam edeceğim. Bu aldığım kararı değerli siz kamuoyuna paylaşmak istiyorum. Milletime hizmet etmek için yola çıktığım ve uzun süre yönetiminde görev aldığım İYİ Parti’den büyük bir üzüntü ile istifa ettiğimi duyurmak istiyorum.

“YENİ BİR UMUTLA YOLA ÇIKIYORUM”

Bu vesile ile beraber görev yaptığım, birlikte yürüdüğüm; il başkanlarına, ilçe başkanlarına, yönetim kurulu üyelerine ve teşkilatlarda görev alan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Desteğini esirgemeyen vatandaşlarımıza da minnettarım.  ‘Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır’ diyen Büyük Önder Atatürk’ün işaret ettiği gibi yeni bir umutla yola çıkıyorum.”

 

11 Oca 2024 - 19:14 - Siyaset