Bakan Göktaş'tan 6 Şubat depreminde kaybolan çocuklar olduğu iddiasına yanıt

Kocaeli haber - ABD'li sapık milyarder Jeffrey Epstein'ın dosyasının yankı uyandırması sonrasında dünyada kaybolan çocuklar gündeme geldi. 1999 ve 6 Şubat depremlerinde kaybolan çocukların akıbeti sorgulanırken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Göktaş "6 Şubat depremlerinde 1912 çocuğumuzdan bir tanesi bile kayıp değil" dedi.

Kocaeli son dakika - Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, kayıp depremzede çocuklar iddiasına yanıt verdi. Göktaş, "1912 çocuğumuzdan bir tanesinin bile kayıp olması durumunun söz konusu olmadığını tekraren ilan ediyorum. Çocukların kimlik tespitleri; Sağlık, İçişleri, Adalet ve Aile Bakanlığı ile tüm paydaşlarla beraber titizlikle yapıldı." ifadelerini kullandı.

"ÇOCUKLARIMIZDAN BİR TANESİ BİLE KAYIP DEĞİL"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Ankara'da düzenlenen Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda konuştu. Bakan Göktaş burada yaptığı konuşmada, kayıp depremzede çocuklar iddiasına yanıt verdi. 6 Şubat 2023'teki Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinde yakınlarını yitiren çocuklarla ilgili olarak ilk günden itibaren kamuoyunun şeffaf şekilde bilgilendirildiğini söyleyen Göktaş, şunları söyledi: "1.912 çocuğumuzdan bir tanesinin bile kayıp olması durumunun söz konusu olmadığını tekraren ilan ediyorum. Çocukların kimlik tespitleri; Sağlık, İçişleri, Adalet ve Aile Bakanlığı ile tüm paydaşlarla beraber titizlikle yapıldı."

11 Oca 2024 - 14:50 - Siyaset