İYİ Parti’ye bir şok daha! Adaylıktan çekildi

Kocaeli haber - İYİ Parti Kocaeli siyasetinde sıcak bir gelişme yaşandı. İYİ Parti Kocaeli Büyükşehir aday adayı Zekeriya Özak, bir kişi İyi Parti’yi dizayn ediyor diyerek aday adaylıktan çekildiğini duyurdu.

Kocaeli son dakika - İYİ Parti Kocaeli siyasetinde sıcak bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz aylarda   İyi Parti Kocaeli  Büyükşehir aday adaylığını açıklayan Zekeriya Özak, bir kişi İyi Parti’yi dizayn ediyor diyerek aday adaylıktan çekildiğini duyurdu. Özak yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi; “Bilindiği üzere 1 ay kadar önce İYİ Parti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi  başkan aday adaylığımı açıklamıştım. Bu süre içinde yaptığımız ziyaret ve toplantılarda kentimiz sorunları ve çözümleriyle ilgili son derece faydalı çalışmalarda bulunduk. Teşkilatlarımızda moral ve motivasyonu arttırmaya çalıştık. Gittiğimiz yerlerde büyük bir sevinçle karşılandık. Kente geçmişte uzun yıllar hizmet etmiş, kenti sokak sokak bilen ve yüzbinlerce kişiyle hemhal olmuş birisi olarak amacım İYİ Partinin oy oranlarını azami oranda yükseltmekti.

“İYİ PARTİ YEREL SİYASETİNİ 1 KİŞİ YÖNLENDİRMEYE ÇALIŞIYOR”

Biz bu gayretle çalışırken gördük ki İYİ Parti Kocaeli yerel siyasetini 1 kişi yönlendirmeye çalışıyor. Tarafsız kalması ve son noktada fikrini söylemesi gerekirken gazetelerde adayı ismi hariç tarif ederek yönlendirme yaptığını üzüntüyle takip ettik. Böylesine adil olmayan, antidemokratik bir yarışta daha fazla bulunmak istemediğimden aday adaylığından çekiliyorum. Son genel seçimde alınan sonuç gibi önümüzdeki yerel seçimdeki muhtemel sonuç ta en başta onun eseri olacaktır. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım.”

07 Oca 2024 - 18:46 - Siyaset