Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığına Halil Kayın Atandı

Kocaeli haber - Sadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu Başiskele Belediye Başkanlığı adaylığı için görevinden ayrıldı. Mutlu'nun yerine İl Kongresine kadar Sadet Partisi Teşkilat Başkanı Halil Kayın İl Başkanı olarak atandı.

Kocaeli son dakika - Sadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu Başiskele Belediye Başkanlığı adaylığı için görevinden ayrıldı. Genel Merkez Teşkilat Başkanlığının talimatıyla teamül gereği seçim sürecinde ve sonrasında İl Kongresine kadar Teşkilat Başkanı Halil Kayın İl Başkanı olarak atandı.

Halil Kayın Kimdir

1977 yılında Balıkesir Edremit’te doğdu. İlkokulu Edremit Alemizade, Ortaokul ve Liseyi Edremit İmam Hatip Lisesinde, Ön lisansını Kocaeli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İşletmecilik Bölümünde, Lisans eğitimini de Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nde tamamladı. Milli Gençlik Vakfı Kocaeli Üniversite Başkanlığı, Anadolu Gençlik Derneği İl Başkan Yardımcılığı. Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Kocaeli Şube Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Saadet Partisi’nde Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Derince İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Son olarak Teşkilattan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Kayın, evli ve üç çocuk babasıdır.

03 Oca 2024 - 20:47 - Siyaset